Na życzenie islamistów wycofano dzieła Caravaggio

Opublikowano: 04.12.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2536

W holenderskim mieście Utrecht okazało się, że zaplanowane wsparcie dla wielkiej wystawy dzieł Michelangelo Merisi da Caravaggia, która miała się odbyć w lokalnym muzeum, ze wsparciem ratusza, nie może mieć miejsca z powodu protestu muzułmanów niezadowolonych z powodu chrześcijańskiej retoryki dzieł wybitnego malarza.

Jak wynika z doniesień medialnych, protest przeciwko obrazom Caravaggia rozkręciła muzułmańska partia DENK, która reprezentuje przebywających w Holandii imigrantów z Turcji i Maroka. Poszło o reprodukcje dzieł mistrza, które miały być prezentowane na budynkach miejskich.

Muzułmanom nie spodobała się szczególnie chrześcijańska i biblijna tematyka prac Caravaggia. Politycy z partii DENK zasugerowali burmistrzowi Utrechtu, aby lepiej odstąpił od swojego planu i zamiast Caravaggia, powiesił dzieła współczesnych artystów. Wygląda na to, że zarówno on jak i rada miasta, dali się zastraszyć, bo ostatecznie przychylono się do realizacji postulatu muzułmanów.

Radni Utrechtu zaznaczyli, że rezygnują ze wsparcia dla wystawy dzieł Caravaggia bo nie chcą nikogo urazić. Szkoda tylko, że nie wzięli pod uwagę co myśli chrześcijańska większość.

Na podstawie: Adoptkhol.blogspot.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. donkey 04.12.2018 12:49

  “Radni Utrechtu zaznaczyli, że rezygnują ze wsparcia dla wystawy dzieł Caravaggia bo nie chcą nikogo urazić. Szkoda tylko, że nie wzięli pod uwagę co myśli chrześcijańska większość.”
  Chrześcijańska większość mają siedzieć cicho i patrzeć jak muzułmanie z lewicą niszczą Europę.

 2. wloczykij 04.12.2018 13:46

  Nie wystawią dzieło jak mahomet dyma dziecko.

 3. Tallis Keeton 04.12.2018 22:01

  E, a podobno miała być _WIELO-kulturowość_? A okazuje się, że jedyną promowaną kulturą jest islamska.
  poz 🙂
  tal

 4. Doctor Who 06.12.2018 11:41

  Właśnie urazili uczucia religijne chrześcijan. I co ? I nic. Czyli, że tak śmiało, odważnie czy też wręcz brawurowo stwierdzę. Obrażanie uczuć religijnych nie ma konsekwencji. Czyli obrazy Caravaggia mogli powiesić ? Nie nie mogli niestety. Ponieważ jak się dowiadujemy islam to religia miłości i pokoju. Z takimi wzajemnie sprzecznymi stwierdzeniami nie sposób dyskutować. Należy taki chaos likwidować w zarodku. I ignorować co głupsze wypowiedzi przedstawicieli tego chaosu intelektualnego z marszu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.