Na Wyspach Owczych rozpoczęła się rzeź grindwali

Opublikowano: 24.07.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 799

Na Wyspach Owczych zaczęto organizować pierwsze masowe polowania na grindwale. W ciągu jednego dnia zabito 252 grindwali długopłetwych i 35 delfinów białobokich. Brutalna śmierć zwierząt spotkała się ze sprzeciwem obrońców praw zwierząt. Film niżej pochodzi sprzed 2 lat. Co roku wygląda to podobnie.

Coroczna rzeź zawsze odbywa się latem, gdy ssaki przepływają w okolicach Wysp Owczych. Grindadrap to „tradycja”, sięgająca ponad tysiąca lat. W tym roku, polowania zostały wyjątkowo przełożone ze względu na pandemię koronawirusa, aby uniknąć dużych skupisk ludzi.

Mieszkańcy Wysp Owczych polują na grindwale nie dla rozrywki, lecz dla mięsa. Tamtejsza społeczność zaopatruje się w ten sposób w żywność na cały rok i ma to ogromne znaczenie dla gospodarki. Połowy zostały uregulowane przez władze Wysp Owczych. Jednak ssaki zabijane są w brutalny sposób – myśliwi zapędzają grindwale łodziami rybackimi do zatoki, wbijają w nie haki, aby przyciągnąć je bliżej brzegu, wyciągają z wody i zabijają je z pomocą specjalnych noży.

Podczas rzezi, okoliczne wody niemal natychmiast przybierają czerwowny kolor. Obrońcy praw zwierząt każdego roku potępiają masowe polowania na grindwale, a w tym roku podpisują się pod petycją, wzywającą władze Wysp Owczych do zakończenia tych praktyk.

Władze lokalne najprawdopodobniej nie zrezygnują z połowów, które pozwalają zaopatrywać mieszkańców w pożywienie i nie stanowią zagrożenia dla gatunku. W sezonie letnim, co roku zabija się około 800 grindwali i delfinów, podczas gdy przez okolice Wysp Owczych każdego roku przepływa około 100 tysięcy ssaków.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheSun.co.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.