Na unijnym podatku energetycznym najbardziej zyskają Niemcy

Opublikowano: 10.09.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1404

Jak wynika z ustaleń portalu wPolityce.pl, Komisja Europejska zaproponowała wspólną politykę kształtowania cen prądu na czas kryzysu i po wstępnych analizach okazuje się, że na propozycjach, które padły na forum unijnym w tej sprawie, najbardziej zyskują Niemcy.

„Proponowane rozwiązania są natomiast potencjalnie bardzo szkodliwe dla Polski, ponieważ na polskie elektrownie zostałby nałożony dodatkowy podatek. Miałby on dotyczyć spółek energetycznych produkujących prąd z węgla” – podaje portal wPolityce.pl.

Źródło portalu przekazuje, że od początku rozpoczęły się analizy, czy takie zmiany można wprowadzić. Jednak jak się okazuje, Niemcy są tak zdeterminowani, by dodatkowy podatek dla elektrowni doszedł do skutku, że chcą naruszyć traktaty. „Nie dość, że nie chcą zawiesić ETS-u, to planują dołożyć dodatkowy podatek na spółki energetyczne” – czytamy dalej.

Portal podkreśla, że przy wprowadzaniu jakikolwiek nowych podatków w Unii Europejskiej obowiązuje zasada jednomyślności, więc wystarczy weto jednego kraju. Jak czytamy, Niemcy chcą, aby w tej sprawie głosowano większością kwalifikowaną, co będzie oznaczać, że Polska i inne państwa przeciwne nowym rozwiązaniom, zostaną pozbawione prawa weta.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: wPolityce.pl, Tysol.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.