Ukraińska służba ochrony zatrzymała policjantów

Opublikowano: 05.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 438

W ukraińskiej wsi Kniażiczi (obwód kijowski) w rezultacie strzelaniny między pracownikami służby ochrony i policjantami zginęło pięcioro funkcjonariuszy organów ścigania. O incydencie poinformował zastępca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Anton Gieraszczenko.

Jak napisał na swoim profilu na “Facebooku”, policjanci zainstalowali się w jednym z domów we wsi Kniażiczi, aby przeprowadzić akcję zatrzymania grupy przestępczej, która planowała przeprowadzić kradzież w nocy z soboty na niedzielę.

Kiedy w sąsiednich domach włączył się alarm, na miejsce przybyła grupa państwowej służby ochrony, która aresztowała czekających na miejscu policjantów.

Dalej było już tylko gorzej. Na miejsc e przyjechała trzecia grupa funkcjonariuszy (z jednostki specjalnej), która miała dokonać przechwytu policjantów. Ujrzawszy pracowników ochrony, którzy trzymali pod aresztem policjantów, funkcjonariusze otworzyli do nich ogień.

W rezultacie strzelaniny zginęło 6 osób: dwaj funkcjonariusze ochrony państwowej, troje policjantów (jeden zmarł w szpitalu) i jeden członek jednostki specjalnej policji.

Źródło: pl.SputnikNews.com


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. MvS 05.12.2016 16:11

    Eee, czy ktoś może wyjaśnić o co tu chodzi ? Pracownicy ochrony aresztowali policjantów… Na początku myślałem, że prywatnej. Ale nie, państwowej. A ci policjanci byli przebrani w pasiaste koszulki i czarne opaski oraz wszyscy zgubili odznaki, że panstwowa służba ich nie rozpoznała i sprawdziła? Coś mi tu osobistymi porachunkami śmierdzi.

  2. M4ndarkus 05.12.2016 21:37

    Skorumpowana policja pewnie sama miała ochraniać złodzieji tylko jakiś alarm niepotrzebnie się włączył

  3. kozik 05.12.2016 22:49

    To nie czeski film, tylko ukraińska rzeczywistość. Dzikie Pola pod władaniem oligarchów (watażków).

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.