Na przystanku znaleziono tajne dokumenty militarne rządu

Opublikowano: 28.06.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 960

Na przystanku autobusowym w hrabstwie Kent znaleziono tajne dokumenty brytyjskiego Ministerstwa Obrony. Dotyczyły one między innymi działań okrętu HMS Defender na Morzu Czarnym, o której ostatnio było głośno w mediach oraz brytyjskiej obecności w Afganistanie.

W miniony wtorek na jednym z autobusowych przystanków zlokalizowanych w hrabstwie Kent odnaleziono stertę zawilgoconych papierów, które okazały się… niejawnymi dokumentami brytyjskiego Ministry of Defence! Z prawie 50 stronami oznaczonymi, jako “Secret UK Eyes Only” przypadkowy znalazca, który chciał, aby jego personalia pozostały anonimowe, zgłosił się do BBC w momencie, gdy uświadomił sobie z czym ma do czynienia. Jak czytamy na łamach serwisu informacyjnego BBC znaleziono na przystanku dokumenty mogą pochodzić z biura wysokiego rangą urzędnika Ministerstwa Obrony.

Według brytyjskich mediów wśród znalezionych dokumentów znajdują się scenariusze dotyczące ostatnich wydarzeń związanych z obecnością okrętu wojennego HMS Defender u wybrzeży Krymu zakładające różne reakcje strony rosyjskiej. Oprócz tego znalazły się tam również szczegółowe plany związane z obecnością sił brytyjskie w Afganistanie po zakończeniu operacji pod szyldem NATO kierowanej przez USA.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że większość odzyskanych dokumentów jest oznaczona, jako “oficjalne poufne”. W brytyjskiej nomenklaturze mamy do czynienia z stosunkowo niskim poziomem tajności, z jednym tylko wyjątkiem. Wśród znalezionych dokumentów znalazł się załącznik adresowany do prywatnego sekretarza ministra obrony Bena Wallace’a o wyższym stopniu tajności. Trzeba założyć, że zawiera on bardzo poufne wiadomości dotyczące obecności militarnej w Wielkiej Brytanii w Afganistanie.

Zawilgocone papierzyska na jednym z przystanków okazały się… tajnymi dokumentami militarnymi!

Dodajmy w tym miejscu, że ze względu na „wrażliwość” środowego odkrycia i jego znaczenie w kontekście bezpieczeństwa militarnego dziennikarze BBC nie ujawniają żadnych szczegółów związanych z ich treścią.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez brytyjski resort obrony czytamy, że badany jest „incydent, w którym członek społeczeństwa odzyskał poufne dokumenty obronne”. Dodajmy, że z drugiej stront pracownik ministerstwa miał zgłosić swoim przełożonym zaginięcie dokumentów. Brytyjski rząd zapowiedział, że w tej sprawie wszczęte zostanie odpowiednie śledztwo.

Autorstwo: Remigiusz Wiśniewski
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Matylda
Użytkownik
Matylda

Poszedł do tuby propagandowej, zamiast wikileaks. Teraz już niczego się nie dowiemy z tych papierów.