Na Morzu Bałtyckim zauważono delfina

Opublikowano: 12.01.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W czwartek 10 stycznia br. w wodach portu Liepaja pojawił się delfin. Przedstawiciele Specjalnej Strefy Ekonomicznej Liepaja relacjonowali to wydarzenie na portalach społecznościowych, pisze TVNET.

Różne gatunki delfinów i wielorybów czasami wpływają do Morza Bałtyckiego. Trzy lata temu delfin został zauważony u wybrzeży Niemiec w porcie w Kilonii, a w sierpniu 2015 roku wczasowicze w Kłajpedzie ujrzeli kilka delfinów „tnących” przybrzeżne fale. W Morzu Bałtyckim obserwowano już szesnaście gatunków delfinów, ale rzadko jakiekolwiek pojawiają się na Łotwie. Częściej spotyka się je przy polskim wybrzeżu.

Według archiwum LETA, w październiku 2003 r. najmniejszy przedstawiciel gatunku, czyli morświn, wpadł do sieci rybackich w Zatoce Ryskiej dwa kilometry od północnego molo Dźwiny. Wtedy zoolog Valdis Piłat powiedział, że to był pierwszy znany przypadek w dwudziestym pierwszym wieku. W 1993 r. taki samo stworzenie dostało się do sieci rybackich w Lipawie, a w 1974 r. w okolicach Roi.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o