Na Morzu Bałtyckim zauważono delfina

Opublikowano: 12.01.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1828

W czwartek 10 stycznia br. w wodach portu Liepaja pojawił się delfin. Przedstawiciele Specjalnej Strefy Ekonomicznej Liepaja relacjonowali to wydarzenie na portalach społecznościowych, pisze TVNET.

Różne gatunki delfinów i wielorybów czasami wpływają do Morza Bałtyckiego. Trzy lata temu delfin został zauważony u wybrzeży Niemiec w porcie w Kilonii, a w sierpniu 2015 roku wczasowicze w Kłajpedzie ujrzeli kilka delfinów „tnących” przybrzeżne fale. W Morzu Bałtyckim obserwowano już szesnaście gatunków delfinów, ale rzadko jakiekolwiek pojawiają się na Łotwie. Częściej spotyka się je przy polskim wybrzeżu.

Według archiwum LETA, w październiku 2003 r. najmniejszy przedstawiciel gatunku, czyli morświn, wpadł do sieci rybackich w Zatoce Ryskiej dwa kilometry od północnego molo Dźwiny. Wtedy zoolog Valdis Piłat powiedział, że to był pierwszy znany przypadek w dwudziestym pierwszym wieku. W 1993 r. taki samo stworzenie dostało się do sieci rybackich w Lipawie, a w 1974 r. w okolicach Roi.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.