Na Łotwie wezwano do bojkotu operatora telewizji kablowej

Opublikowano: 02.02.2021 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1295

Partia Rosyjski Związek Łotwy wzywa mieszkańców kraju do bojkotu największego operatora telewizji kablowej Tet, który postanowił zakończyć retransmisję szeregu rosyjskich kanałów, powiedział w rozmowie ze „Sputnikiem” współprzewodniczący ugrupowania Mirosław Mitrofanow. Wcześniej operator telewizyjny Tet poinformował, że kończy retransmisję największych rosyjskich stacji od 1 lutego. Zamiast nich widzom zostaną zaproponowane inne, koncern cały czas szuka kanałów, jakie można by dodać do pakietu – zaznaczono.

„Rosyjski Związek Łotwy wzywa do bojkotu firmy Tet, która pod naciąganym, kłamliwym pretekstem pozbawiła swoich klientów kluczowych rosyjskojęzycznych kanałów, oferując zamiast nich śmieci informacyjne. Jesteśmy przekonani, że zrobiono to nie z powodu sankcji przeciwko Rosji i nie z powodu propagandy państwowej na tych stacjach. Gdyby przyczyną były sankcje i propaganda, to te rosyjskie kanały zostałyby odłączone na całym świecie. Ale tak się nie dzieje. Są wyłączane tylko na Łotwie jako kolejny krok na drodze do marginalizacji i asymilacji rosyjskojęzycznej ludności kraju” – powiedział Mitrofanow. Jak zaznaczył, widzowie usuniętych stacji nie przejdą na łotewskie media.

„Liczą (…), że Rosjanie przejdą na łotewskie media i będą oglądać telewizję po łotewsku czy w najgorszym razie po ukraińsku czy angielsku. W rzeczywistości tak się nie stanie. Rosjanie Łotwy przejdą do internetu. Ale nie wszyscy. Na wsiach i w małych miastach często właśnie TET ma niezdrowy monopol na usługi telekomunikacyjne. Od Tet nie będą mogli odejść również najbiedniejsi i starsi ludzie. W tym kontekście rozprawa z rosyjskojęzycznymi kanałami jest bezsensownym okrucieństwem, kolejnym przejawem ograniczeń odnośnie używania języka rosyjskiego na Łotwie” – dodał Mitrofanow.

Tet to największy operator telewizji kablowej na Łotwie, 51% akcji firmy należy do państwa.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.