Na Litwie zakazano nadawania RT

Opublikowano: 09.07.2020 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 767

Litewska komisja nadzorująca rynek medialny zakazała transmitowania na terytorium Litwy telewizji RT – przekazał Ria Novosti przewodniczący komisji.

„Biorąc pod uwagę informację od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Litewska Komisja ds. Radia i Telewizji postanowiła zawiesić odbiór pięciu programów RT na terytorium Republiki Litewskiej” – powiedział przedstawiciel komisji Mantas Martišius, cytowany przez LRT. Według niego decyzję podjęto z powodu sankcji wobec Dmitrija Kisieliowa, a nie z powodu naruszeń, dlatego przedstawiciele RT nie uczestniczyli w posiedzeniu.

Wcześniej MSZ Litwy oświadczyło, że podlegająca parlamentowi komisja otrzyma rekomendację zawieszenia transmisji stacji telewizyjnych grupy RT.

30 czerwca transmisji siedmiu kanałów grupy RT zabroniono też na Łotwie. Zakazem objęto stacje RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV. Decyzja o zakazie nadawania została podjęta zgodnie z ustanowionymi przez Radę UE sankcjami. Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy (IFJ) zaapelowała o odwołanie tej decyzji. Co więcej, MSZ Estonii podawało, że popiera wprowadzony przez Łotwę zakaz. Zgodnie z oświadczeniem resortu Estonia przeanalizuje skuteczność tego środka jako narzędzia „realizacji sankcji finansowych”.

Dmitrij Kisieliow, objęty unijnymi sankcjami, nie pracuje w RT, jest dyrektorem generalnym MIA „Rossiya Siegodnya”. Spółki są dwoma odrębnymi podmiotami prawnymi.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o