Na hulajnodze wokół Kaczyńskiego

Opublikowano: 01.04.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1327

Kilkanaście osób zebrało się wczoraj wokół pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie, aby zaprotestować przeciwko działaniom policji, która spisała dwóch nastolatków za „styk hulajnóg z pomnikiem smoleńskim”. Protestujący jeździli wokół pomnika Kaczyńskiego na hulajnogach, rolkach i rowerach.

Incydent koło pomnika smoleńskiego (tzw. “schody do nieba” przezwane “schodami donikąd”) miał miejsce w zeszłą sobotę. Dwójka nastolatków jeździła na hulajnogach po placu Piłsudskiego w Warszawie. Policja wylegitymowała ich za to, że podczas swoich akrobacji wskakiwali na pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej.

“Dwóch nastolatków kręciło się wokół pomnika, doszło do styku hulajnóg z pomnikiem smoleńskim” – tłumaczył zajście na łamach “Wyborczej” Piotr Świstak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

W odpowiedzi na działania policji na Facebooku zainicjowano wydarzenie “Hulajnogą wokół pomnika”. W ramach wydarzenia kilkanaście osób, w tym były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, przejechało od pomnika Lecha Kaczyńskiego pod pomnik smoleński. Planu protestujących nie udało się jednak zrealizować do końca, ponieważ teren wokół pomnika smoleńskiego został ogrodzony w związku z próbą generalną przed niedzielnym wręczeniem sztandaru Pułkowi Reprezentacyjnemu Wojska Polskiego. Nietypowy happening na hulajnogach zakończył się po ok. 2 godzinach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. robcioRR 01.04.2019 17:13

    Sorki ale ich to juz calkiem popoierniczylo.Juz nie ma ja o co protestowac? Byle tylko zadyma byla…… przeciez nie moze byc za spokojnie…za smutno…. sorki ale to kilkunastu kretynow bylo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.