Na granicy z Azerbejdżanem zginęło i zaginęło 207 osób

Opublikowano: 20.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1160

W wyniku wrześniowej eskalacji konfliktu na granicy z Azerbejdżanem po stronie ormiańskiej zginęło i zaginęło łącznie 207 osób, w tym cywilów – poinformowano w oficjalnym komunikacie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Armenii opublikowanym w poniedziałek 19 września.

„W wyniku [azerbejdżańskiej] agresji liczba zabitych i zaginionych sięga 207 osób, w tym trzech cywilów zabitych, miejsce pobytu dwóch cywilów jest nieznane, 293 żołnierzy i trzech cywilów zostało rannych, 20 żołnierzy wziętych do niewoli. Istnieją dowody na przypadki tortur, bezprawnego pozbawiania życia schwytanych ormiańskich żołnierzy” — czytamy w oświadczeniu.

Według danych Służby Bezpieczeństwa azerbejdżańskie wojsko ostrzelało 36 ormiańskich osiedli, częściowo lub całkowicie zniszczyło 192 domy mieszkalne, trzy hotele, dwie szkoły i jedną placówkę medyczną. Pod ostrzałem znalazło się siedem obiektów energetycznych, pięć obiektów wodociągowych, trzy odcinki gazociągu, jeden most, dwie drogi, jedna ulica, dwie karetki pogotowia i cztery samochody prywatne.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.