Na Euro 2012 wojsko wyjdzie na ulice?

Opublikowano: 26.05.2012 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 290

Policjanci z różnych regionów Polski mają w czerwcu wesprzeć siły porządkowe w miastach organizatorach Euro 2012. Możliwe, że wystąpią na ulicach w łączonych patrolach z wojskiem. Na razie taką możliwość na poważnie rozpatruje świętokrzyska policja, ale według naszych informacji wykorzystanie wojska rozważa się także w innych regionach Polski.

Wysłanie 300 z ok. 3000 policjantów bierze pod uwagę świętokrzyski garnizon. – Chcę zaznaczyć, że to w żaden sposób nie wpłynie na stan bezpieczeństwa na terenie naszego województwa – mówi niezależnej.pl aspirant Grzegorz Dudek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach. – Nasze służby będą w odpowiedni sposób organizowane od 1 czerwca, zostały ułożone grafiki. Ci policjanci, którzy zostają, muszą zadbać o to, żeby obsłużyć wszystkie zdarzenia na naszym terenie – począwszy od wypadków drogowych, kończąc na interwencjach domowych – wyjaśnia.

Wysłane mogą zostać przede wszystkim oddziały prewencji oraz drogówki. Niewykluczone, że policjanci, którzy zostaną na miejscu, będą patrolować ulicę z wraz z żandarmerią wojskową. – To już u nas miało miejsce i się dobrze sprawdzało. Inna możliwość to wspólne patrole ze strażnikami miejskimi czy służbą ochrony kolei – tłumaczy aspirant Dudek.

Autor: Olga Alehno
Współpraca: wg
Źródło: Niezależna.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
che
Użytkownik
che

Oj żeby na tych meczach nie było więcej policji niż kibiców. No i muszą być uczuleni na terrorystów z wielkimi transparentami antyrządowymi i antysystemowymi.

che
Użytkownik
che

Na Allegro spośród 1009 wystawień po ileś tam “bilet* euro*” w tej chwili znalazły nabywców 2 bilety. Ceny no i nasz obecny poziom futbolu też gaszą zapał do kupowania. Szkoda tylko, że po tych całych igrzyskach gdy przebrzmią tuby i cały ten show, przyjdzie nam się zmierzyć ze stanem finansów państwa.

browrar
Użytkownik
browrar

Kolejny STAN WOJENNY

sunner
Użytkownik
sunner

Nie bardzo wiem co do tego może mieć policja świętokrzyska. Z tego co się orientuję, w Kielcach nie będą rozgrywane mecze. Nie będzie ich także w Krakowie, dokąd przez Kielce mogliby przemieszczać się kibice.

Wentyl
Użytkownik
Wentyl

@sunner, przeczytaj artykuł ponownie, tyle że uważniej.

sunner
Użytkownik
sunner

@Wentyl. Racja. Choć wydaje mi się, że w pierwotnej wersji news wyglądał trochę inaczej.