Na Dudę czekają „ciupagi hańby”

Opublikowano: 07.03.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2042

Andrzej Duda zainaugurował VII edycję charytatywnych zawodów „12H Slalom Maraton Zakopane 2021”. Prezydent patronuje imprezie od 2017 roku i aktywnie w niej uczestniczy.

Andrzej Duda już po raz kolejny bierze udział w charytatywnej imprezie 12H Slalom Maraton Zakopane na Polanie Szymoszkowej. Prezydent w ramach wsparcia akcji tradycyjnie wziął udział w zjeździe ze stoku. „Pierwszy narciarz Rzeczpospolitej” – zapowiedział zjazd Dudy spiker. Prezydent pokonał trasę w czasie 1:04:67. Co roku zawodnicy, którzy biorą udział w szczytnej akcji starają się pobić wcześniejszy rekord. Zeszłoroczny w 12-godzinnej drużynowej jeździe wynosi 720 km.

Podczas przemówienia inauguracyjnego prezydent podziękował założycielce Fundacji Integracji przez Sport HANDICAP Zakopane, którą jest Małgorzata Tlałki-Długosz, wielokrotnej mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji, za jej działalność na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami.

Jak czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta, celem zakopiańskich zawodów, które odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta, jest m.in. promocja sportu, integracji i działań charytatywnych. Organizatorom zależy na tym, aby wspierać sportowców z niepełnosprawnościami. Prezydent dodał, że zbiórka pieniędzy na kolejny rok rehabilitacji i integracji przez sport dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami, którym pomaga Fundacja HANDICAP jest ponadczasowa.

„Integracja i rehabilitacja przez sport jest niezbędna. Dziękuje wszystkim, którzy swoją obecnością i udziałem pokazują wsparcie dla tej działalności” – podkreślił Andrzej Duda.

Jednocześnie przypomniał, że każdy pokonany metr w „12H Slalom Maraton” służy temu, aby wspierać integracje dzieci i młodzieży i ich możliwości rozwojowe. – Dziękuję miastu za to, że sprzyja temu wydarzeniu – zaznaczył prezydent.

Przyjazd prezydenta do Zakopanego spotkał się z falą krytyki ze strony polityków opozycji i lokalnych przedsiębiorców. Pod adresem Andrzeja Dudy padają oskarżenia, że to już jego drugi pobyt w górach w ciągu ostatniego czasu. Wcześniej, w połowie lutego polityk był w Zakopanem na urlopie, niecały tydzień po otwarciu stoków narciarskich. Opozycja zarzuca prezydentowi, że zamiast zająć się problemami przedsiębiorców i trudną sytuacją epidemiologiczną, to wyjeżdża na imprezę charytatywną.

„Kiedy wczoraj w Polsat News mówiłem, że zamiast chińskimi szczepionkami prezydent powinien zajmować się nartami, nie sądziłem, że weźmie to serca” – napisał na „Twitterze” przewodniczący PO Borys Budka.

​Poseł Lewicy Andrzej Rozenek w kontekście wyjazdu prezydenta do Zakopanego skomentował wcześniejszy wpis ministra Michała Wójcika, który skrytykował Komisje Europejską, że zamiast zabezpieczyć odpowiednią ilość szczepionek, to zajmuje się sprawami LGBT. „To się nazywa odrealnienie, prawda?” – napisał Wójcik. „Odrealnienie, to jechać w takim momencie na narty…” – odpowiedział mu poseł Rozenek.

„Okazuje się, że zima nie odpuszcza. Andrzej Duda zatem również nie. Ponoć już smaruje narty. Trzecia fala mu nie groźna. A naród? No, przecież zadzwonił do Pekinu!” – dodał senator Adam Szejnfeld.

Wizyta w górach nie spodobała się także lokalnym przedsiębiorcom. „Prezent” dla prezydenta w postaci „ciupag hańby” przygotowali działacze ruchu Wolni Przedsiębiorcy, którzy zapowiedzieli, że wręczą go Dudzie, jak tylko pojawi się ku temu okazja.

„Symbolika tego prezentu ma na celu okazanie gestu solidarności ponad podziałami Przedsiębiorców z Podhala z przedsiębiorcami z całej Polski. Chcemy wymazać z kart historii fakt jakoby całe Podhale było kolebką PiS-u bo tak nie jest” – pisze na „Facebooku” jeden z działaczy ruchu Gerard Wolski.

Przekazał też jaki tekst pojawił się na ciupagach: „Polityka dla Godności, dla Rodziny, dla Polski A.Duda. A tymczasem bankructwa, bezrobocie, ubóstwo, upadek przedsiębiorstw, brak realnej pomocy, kłamstwa medialne, mydlenie oczu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.