Na Cyprze ograniczono przelewy bankowe

Opublikowano: 14.04.2013 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Ministerstwo Finansów Cypru po przeprowadzeniu konsultacji z Bankiem Centralnym wniosło pilne poprawki do rozporządzenia w sprawie środków kontroli przepływu kapitałów, które znacznie ograniczają możliwości dokonywania przelewów bankowych wewnątrz kraju.

Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów Cypru opublikowano zaktualizowane już po raz 7 rozporządzenie, w którym stwierdza się, że zezwala się nie na przelewy, a jedynie na dokonywanie płatności w wysokości do 300 000 euro bez wcześniejszego złożenia wniosku do Banku Centralnego.

Równocześnie cypryjskie władze zażądały wyjaśnień od szefa Banku Centralnego, Panikosa Demetriadesa. W piątek oświadczył on, że niezależność Banku Centralnego jest zagrożona. Demetriades powiedział między innymi, że prezydent zlikwidował stanowisko zastępcy szefa Banku Centralnego. Ponadto, na żądanie międzynarodowych kredytodawców rząd zgodził się na sprzedaż znacznej części rezerw złota Cypru bez konsultacji z Bankiem Centralnym.

System bankowy Cypru znajduje się w stanie krytycznym. W sobotę międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s obniżyła rating zobowiązań największego na wyspie Bank of Cyprus do poziomu defaultu.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ecomeat
Gość
ecomeat

Nam również grożą obniżką ratingu, jak rozkradną ofe .Jest jednak pewne wyjście z tej patowej sytuacji .Podwyższymy podatki ,zbierzemy haracz społeczny , podpłacimy długi ,a resztę przelejmy do goldman sachsa . Bądźmy ludźmi przecież powinni mieć bidule jakąś skromną rekompensatę za to ,że nie wydymają ludzi na spekulacjach walutowych wywołanych potencjalną obniżką ratingu.