Na Białorusi przyjęto ustawę o milicji ludowej

Opublikowano: 31.05.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1791

Izba Reprezentantów Zgromadzenia Narodowego Białorusi przyjęła w środę 31 maja w pierwszym czytaniu projekt ustawy o powstaniu w kraju milicji ludowej — poinformowali korespondenci lokalnych mediów z sali posiedzeń niższej izby białoruskiego parlamentu.

Projekt ustawy definiuje milicję ludową jako formację zbrojną utworzoną z ochotników gotowych do udziału w stanie wojennym na terytorium jednostek administracyjnych ich zamieszkania. Jednostki ochotnicze milicji ludowej będą tworzone przez władze lokalne. Ochotnicy, którzy wstąpią do milicji, będą działać w ramach jednostek utworzonych na terenie ich zamieszkania przez władze lokalne. Ogólne kierownictwo milicji będzie zapewnione przez lokalną radę obrony, podczas gdy bezpośrednie kierownictwo jednostek będzie zapewnione przez terytorialne organy spraw wewnętrznych.

„Jako podstawę przyjęto współczesne doświadczenie tworzenia ochotniczych formacji wspólnot terytorialnych Ukrainy w 2022 roku. Doświadczenie Ukrainy zostało rzeczywiście wykorzystane, a przy okazji bardziej negatywne, próby stworzenia milicji ludowej” – powiedział minister obrony republiki Wiktor Chrenin. Szef resortu obronnego przypomniał, że ukraińskie jednostki obrony terytorialnej zostały utworzone z osób fizycznych, co do zasady niepodlegających poborowi. „Niekontrolowana dystrybucja broni [na Ukrainie] posłużyła jako bodziec [do] podejścia do tej kwestii na poziomie legislacyjnym” – podkreślił Chrenin.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 31.05.2023 13:22

    (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 5b. Admin)

  2. LichoNiespi 31.05.2023 13:23

    (Komentarz usunięty – naruszenie regulaminu punkt 5a i 5b. Admin)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.