Na Alasce doszło do nagłej erupcji trzech wulkanów

Opublikowano: 17.08.2021 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1839

Wulkanolodzy obserwujący 800-kilometrowy odcinek łańcucha Wysp Aleuckich na Alasce dostrzegli niedawno bardzo niepokojące zjawisko. Trzy z pięciu obserwowanych przez nich wulkanów, wybuchło niemal jednocześnie. Dwa z nich, wciąż emitują obecnie duże ilości popiołu i pary. Erupcje trwają od ponad tygodnia, ale jak narazie, nie stanowią zagrożenia dla pobliskich osad i nie zakłócają ruchu lotniczego.

Jak donosi Alaska Volcano Observatory, aktywność wulkaniczna spowodowała, że ​​Wyspy Aleuckie (rozległy archipelag rozciągający się na zachód od Półwyspu Alaska) służące jako granica między północnym Pacyfikiem a Morzem Beringa, zostały dotknięte niepokojącym wzrostem aktywności sejsmicznej. Zazwyczaj, w tym regionie obserwuje się jedną erupcję rocznie. Odkrycie trzech symultanicznych zjawisk tego typu, wywołuje zrozumiałe zaniepokojenie.

Wulkan Pavlof, Wielki Sitkin i Semisopochnoi pozostają na pomarańczowym poziomie zagrożenia. Oznacza to, że ​​erupcje trwają i wykryto niewielkie emisje popiołu. Wyspy wulkaniczne, które tworzą tak zwany łuk aleucki, są częścią strefy w której występuje wiele trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych. Znajduje się on w tak zwanym Pacyficznym Pierścieniu Ognia, a więc regionie znanym z intensywnej aktywności sejsmicznej i wulkanicznej.

Badacze przyznają, że podobne incydenty miały już miejsce w przyszłości. Siedem lat temu, doszło do innej jednoczesnej erupcji trzech wulkanów na Alasce. Niedawne zjawisko wywołało jednak niepokój wśród badaczy i zmusiło Alaska Volcano Observatory do aktywnego monitorowania sytuacji. Dalszy rozwój sytuacji, możecie obserwować na oficjalnej stronie AVO.

Autorstwo: [email protected]
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Grzechu 17.08.2021 15:06

    Greta tam powinna polecieć tyle dwutlenku węgla

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.