Muzyka i empatia jako droga do wolności

Opublikowano: 07.05.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 938

W internecie pojawił się jakiś czas temu filmik pokazujący jak pewna młoda kobieta z tęczową flagą przeszkadza w sposób dość wulgarny w modlitwie tzw. moherowym babciom, czyli słuchaczką Radyja. Jedna z tych starszych pań ucałowała stopy dziewczyny i płacząc przedstawiła jej swoją ocenę jej zachowania. Tęczowe dziewczę wobec takiego gestu natychmiast zaczęło przepraszać, płakać itd.

Pojawiły się więc oceny tej sceny… Tylko co tu oceniać? Tu nie trzeba żadnej analizy ani żadnej oceny, to trzeba poczuć i naśladować. To jest piękny przykład empatii. Gdy w naszym sercu pojawia się ciepło i współczucie to system kontroli natychmiast przestaje działać. Stajemy się wolni na chwilę, lub na zawsze. Gdy czujemy wspólnotę z innymi ludźmi to myślimy sercem, naszym wyższym ja a nasz małpi mózg siedzi w koncie i kombinuje jak nas wciągnąć na nowo w swoje schematy. Tylko siła empatii może spowodować, że każdy rodzaj segregacji czy to sanitarnej, czy rasowej, seksualnej, religijnej, politycznej i każdej innej – przestanie istnieć w jednej sekundzie. Pozostaje pytanie, jak wywołać w ludziach tak sprytnie rozdzielonych swoimi poglądami i ego poczucie wspólnoty.

Jest pewna droga, którą wykorzystano do obalenia socjalizmu. Papież Polak? Też, ale było coś podobnego, ale bardziej zakamuflowanego. Moim zdaniem to był Festiwal w Jarocinie. Finansjera, która chciała rozbić ZSRR wsparła finansowo bunt młodzieży. Wolni ludzie tacy jak punki rozłożyli tak naprawdę socjalizm, ponieważ ktoś kto raz poczuł zew wolności, jaką daję poczucie wspólnoty z grupą wspólnie bawiących się ludzi, nie będzie już nigdy taki sam. Zobaczcie co się stało po zmianach ustrojowych, do tłumu młodzieży wmieszała się odpowiednia ilość opłacanych zadymiarzy i o festiwalu zapomniano na wiele lat. Jarocin swoje zadanie zrobił, przyczynił się do obalenia socjalizmu. Petem go wyciszono, bo co by było, gdyby młodzież zobaczyła, że nic nie zmieniła po za imieniem nadzorcy stada? Pewnie część z nich już o tym wie, ale nie jest już młodzieżą, ma za dużo do stracenia żeby się buntować.

Muzyka jest tą bronią, którą możemy zwyciężyć system, jakakolwiek muzyka, religijna czy rockowa. Bawiąc się wspólnie czy siedząc w ciszy i słuchając muzyki nasz mózg zostaje pomału odłączany od świadomości. Dokładnie tak, świadomość odłącza się od mózgu choć uczą nas że to mózg świadczy o naszym człowieczeństwie, to kłamstwo. Tak zwane kłamstwo pierwotne, niczym kamień węgielny całego systemu ogłupiania. Nasza świadomość nie ma ograniczeń jakie ma mózg. Mózg to programy, które przez wiele tysiącleci pozwalały nam przeżyć, lecz prawdziwy człowiek jest znacznie ponad możliwości mózgu, tylko musi najpierw ten mózg pokonać, stopniowo wyciszać a z czasem nauczyć tego co mu wolno, a co nie wolno. Wyłączyć sędziego, który tłucze nam jak to my się źle zachowaliśmy, a jak skompromitowaliśmy i wielu innych mieszkańców mózgu, czyli mini programików, które tworzą całość systemu. Mózg ma służyć nam, a nie my jemu. Nie skupiając się na ja, jak podpowiada nasz mózg odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo i przetrwanie, lecz na muzyce, na innych ludziach i pięknie możemy zacząć żyć naprawdę, być ponad system. Bo system to my, to my sami siebie uwięziliśmy. Jeśli nie przekażemy tej wiedzy naszym dzieciom, jeśli one tego nie zrozumieją to nic się nie zmieni. Jeśli zrozumieją, to zmienią świat i będą żyli w pięknym nowym świecie zamiast totalitaryzmie korporacyjnym jedząc sztuczne mięso wyhodowane przez Gatesa i jemu podobnych upadłych duszyczek.

A skoro wspomniało mi się o sztucznym mięsie to może czas na zakończenie z dreszczykiem. Jak wynika z wypowiedzi na tureckim kanale telewizyjnym prom, który zablokował kanał sueski przewoził broń klimatyczną, która miała zostać użyta do zniszczenia klimatu na ziemi i skażenia większości terenów rolniczych. Prawda to czy nie, ciekawe…

Autorstwo: Punkt Zero
Źródło: WolneMedia.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Fajny punkt widzenia, coś w tym jest. Ale teraz wyleje wiadro zimnej wody- majteczki w kropeczki i oczy zielone nie mają potencjału na osiągnięcie celu , punk is dead, nie ten czas, nie to miejsce, zamiast zrywu wolności są smartfony i apki. Zdalna szkoła, praca i dystans . O Jarocinie będą wspominać ci , którzy czegoś w życiu doświadczyli. Dzisiejsze dzieciaki to stracone pokolenie.

rici
Użytkownik
rici

@Punkt Zero, to fakt ze mamy obecnie duzo starych dusz. W 80-latach zaczely sie rodzic dzieci indygo, od okolo 20 lat dzieci krysztalowe. Ale jedno to nie sa wojownicy, czyli mlode dusze. Dla starej duszy jest obojetne czy ja zabijesz , czy w jakis inny sposob zniszczysz jej obecne ubranko czyli cialo. Owszem stare dusze potrafia samodzielnie myslec kierowac sie empatia, ale jest jedno ale, nie potrafia zabijac. Swiat rzadzony przez stare dusze bylby rajem, ale one nie chca rzadzic, moga pomagac, doradzac. Rzadzic chca dusze dzieciece, ale to sa rowniez dusze niewolnikow, i na nich zbudowana jest obecna wladza i hierarchia. Im wiekszy niewolnik tym chce wiecej rzadzic, i tym wiekszy psychopata.

Dgruzin
Użytkownik
Dgruzin

Nie liczy się wiek duszy, ale jak wysoko wibracyjnie się wzniosła (w człowieczeństwie, w bliskości Źródła).

Autor twierdzi, że zmiany mają nastąpić dzięki empatii czyli emocji.
Veto!
A skąd ta emocja ma pochodzić i jakie jest jej źródło?

Cyt: Gdy czujemy wspólnotę z innymi ludźmi to myślimy sercem
Ja twierdzę, że jest w drugą stronę.

Co znaczy myśleć sercem? Według mnie wcielać w życie podpowiedzi zawarte w wewnętrznej świątyni. Tam gdzie przebywa/bije Źródło. O świątyni serca mówił m.in. Jezus i przeciwstawiał ją murowanym.

Emocjami można łatwo sterować.