Muzułmańscy uczniowie zabili kolegę chrześcijanina

Opublikowano: 09.09.2017 | Kategorie: Edukacja, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 532

17-letni Sharoon Masih, utalentowany przewodniczący klasy i jedyny chrześcijanin w swoim roczniku, został pobity na śmierć przez swoich muzułmańskich rówieśników.

Uczeń już od pierwszego dnia nauki w szkole w prowincji Pendżab był izolowany i zastraszany. Matka zabitego chłopca powiedziała, że jej syna od początku ostrzegano, żeby nie zadawał się w szkole z muzułmanami. Jeden z jego klasowych kolegów miał powiedzieć: „Jesteś chrześcijaninem. Jeśli chcesz żyć, nie waż się z nami siedzieć”.

Sharoona wielokrotnie próbowano nawrócić na islam, ale za każdym razem odmawiał. Odizolowany od rówieśników, inwestował czas w naukę, dzięki czemu miał najlepsze wyniki w klasie – co jeszcze bardziej rozwścieczyło jego szkolnych kolegów.

Głównego inicjatora śmiertelnego pobicia aresztowano, ale reszta chłopców, którzy wzięli udział w mordzie, pozostaje na wolności, ponieważ świadkowie zdarzenia nie chcą się ujawnić.

Początkowo z raportu wynikało, że nauczyciel obecny w klasie zignorował bójkę. Inni twierdzą, że doszło do niej pomiędzy zajęciami, gdy żadnego z opiekunów nie było na miejscu. Niezależnie od tego, która wersja jest prawdziwa, żaden z nauczycieli obecnych w szkole nie zareagował na hałasy. Dyrektora szkoły zwolniono, ale wszyscy nauczyciele zachowali stanowiska.

„W Pakistanie chrześcijanie są pogardzani i znienawidzeni, są nieustannie obiektem prześladowań” – mówi Wilson Chowdhry, przewodniczący British Pakistani Christian Association. „Zamordowanie młodego chrześcijanina w szkole przypomina nam o tym, że za sprawą norm kulturowych i uprzedzeń na poziomie krajowym, nienawiść do mniejszości religijnych jest zakorzeniona w większości młodego społeczeństwa. Podobne zachowania nie są jednak odstępstwem od normy – powszechnie oczekuje się, że chrześcijanie w ramach systemu edukacji będą padać ofiarami nadużyć i przemocy” – dodał.

Chowdhry winą za zbrodnię obarcza sam rząd Pakistanu, który nie usunął z narodowego programu nauczania materiałów uczących i wzmacniających tego typu podejście do chrześcijan. „Tak źle sprawowane rządy zaszczepiły wielu pokoleniom Pakistańczyków fałszywe stereotypy, które uderzają w podstawowe prawa człowieka przynależne niemuzułmanom” – stwierdził działacz. Niewłaściwa edukacja sprawiła również, że muzułmanie stali się bardziej podatni na ideologię nienawiści, promowaną przez wielu imamów podążających za ekstremalnymi odłamami islamu.

„Sharoon, bystry i inteligentny młody chłopiec, który mógł mieć przed sobą dobrą przyszłość, został zamordowany. Tymczasem w Pakistanie po raz kolejny debata nie dotyczy tego, kto ponosi za to winę, ale tego, kto nie jest odpowiedzialny za tak potworną zbrodnię” – podumował Chowdhry.

Autorstwo: Bohun
Źródło: ClarionProject.org
Źródło: Euroislam.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Hassasin 09.09.2017 11:26

    Ale mnie to ubogaciło !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.