Muzułmanin wygrał wybory na burmistrza Londynu

Opublikowano: 08.05.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 374

Wybory na burmistrza Londynu wygrał Sadiq Khan, brytyjski muzułmanin, którego niezamożni rodzice pochodzą z Pakistanu. Otrzymał 44% głosów, zaś jego konserwatywny rywal Zac Goldsmith tylko 35% głosów, a po podliczeniu tzw. drugich głosów (wyborcy wskazują również drugiego kandydata, gdyby żaden z kandydatów nie przekroczył 50% głosów) wygrał wynikiem 57%-43%.

Khan, prawnik zajmujący się prawami człowieka, jest w Europie politykiem muzułmańskim sprawującym najwyższą funkcję pochodzącą z wyboru i pierwszym muzułmańskim burmistrzem dużego miasta w Wielkiej Brytanii. Khan odcinał się od radykalizmu muzułmańskiego, chociaż jego przeciwnik wskazywał na uczestnictwo Khana w różnych imprezach, w których uczestniczyli też skrajni islamiści. Jego zwycięstwo niektórzy komentatorzy uznają za cios dla fundamentalistów islamskich, ponieważ zaprzecza on tezie o „islamofobii” zachodnich społeczeństw.

Na pewno będzie to ciekawy eksperyment, pokazujący, czy tzw. umiarkowani muzułmanie integrują się ze społeczeństwem zachodnim, czy też starają się wcielać w życie jakiś rozwodniony wariant szariatu.

Frekwencja wyborcza wyniosła tylko 45%, podczas gdy np. w Szkocji wynosiła 55%.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Telegraph.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 08.05.2016 14:02

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.