Muzułmanie wymuszają segregację płci

Opublikowano: 29.12.2013 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1319

W Wielkiej Brytanii podniosły się głosy oburzenia, ponieważ w trakcie zajęć organizowanych muzułmańskich studentów na uniwersytetach zabrania się kobietom siedzenia obok mężczyzn.

Zdjęcie ze strony FB University of Leicester Islamic Society – mężczyźni siedzą z przodu sali.

„Sunday Times” doniósł, że w trakcie seminarium zorganizowanego w ubiegłym tygodniu przez stowarzyszenie islamskie na Uniwersytecie Queen Mary w Londynie, nie tylko zmuszano kobiety do siedzenia oddzielnie, w tylnych rzędach, ale również do wchodzenia specjalnym wejściem „dla sióstr”, zabraniając im jednocześnie zabierania głosu. Siedzący z przodu mężczyźni mogli zadawać pytania ustnie, podczas gdy kobiety musiały zapisywać je na kartce papieru.

W seminarium pt. „Złudzenia tego świata” brał udział m.in Ustadh Abu Abdillah, którego wystąpienie dotyczyło kwestii moralnego sposobu życia, poinformował brytyjski magazyn.

Jedna z uczestniczek spotkania stwierdziła, że było to upokarzające doświadczenie. „Nie chodzi tylko o segregację, ale o sposób, w jaki oni traktują kobiety” – wyznała studentka, zachowujaca anonimowość z obawy przed atakami. „Segregacja to jedna rzecz, ale dużo gorszy jest fakt, że nie pozwolono nam zabierać głosu, a mężczyznom patrzeć na kobiety” – stwierdziła inna studentka, określająca się mianem gorliwej muzułmanki. „Chciałoby się nimi potrząsnąć i zapytać, dlaczego są aż tak bardzo pozbawieni szacunku w stosunku do nas” – dodała.

Rzecznik uniwersytetu powiedział dziennikowi „Daily Mail”, że „segregacja stoi w sprzeczności z wartościami i polityką równości, obowiązującymi na Uniwersytecie Queen Mary”, podkreślając, „że poruszy ten problem na spotkaniu z organizacją studentów, ponieważ kwestia dotyczyć powinna również organizowanych przez stowarzyszenia studenckie seminariów z udziałem zapraszanych spoza uczelni mówców, jak miało to miejsce w tym przypadku”.

W tym roku doszło już do podobnego zajścia. W trakcie spotkania organizowanego przez stowarzyszenie islamskie na University of Leicester kobiety usadzono w tylnych rzędach, za mężczyznami.

„Nie zmuszamy kobiet i mężczyzn do siedzenia oddzielnie. Wydarza się to w sposób naturalny. Gdyby muzułmańskie kobiety czuły się poszkodowane, jako pierwsze wyraziłyby zastrzeżenia” – powiedział Saleem Chagtai, reprezentujący Islamic Education and Research Academy.

W ubiegłym miesiącu organizacja reprezentująca brytyjskie uniwersytety (Universities UK -UUK) określiła zasady umożliwiające grupom religijnym segregację płciową w trakcie publicznych spotkań na kampusie, z zastrzeżeniem, że może ona mieć miejsce, gdy oparta jest na „autentycznych przekonaniach religijnych”.

Catherine Bennett, dziennikarka „Observera”, określiła tego typu segregację mianem „segregacji płciowej” (gender apartheid). Bennett napisała na jednym z blogów, że „podporządkowywanie się akademickich instytucji żądaniom prelegentów może być zgodne z prawem lub nie, w zależności od przyszłych wyroków sądowych i zaleceń UUK”. „Na chwilę obecną wiemy na pewno, że wszyscy reprezentujący fałszywe lub będące nie na miejscu fanatyczne przekonania religijne, mają małe szanse na uzyskanie zgody na wprowadzanie segregacji na naszych uniwersytetach. Chyba, że są świetnymi kłamcami” – dodała Bennett.

Rupert Sutton z organizacji praw studenckich Student Rights, walczącej z ekstremizmem na brytyjskich uczelniach, tak skomentował zajście w Leicester: „Oczywista dyskryminacja, widoczna na zdjęciu, pokazuje, co różnicowanie miejsc siedzących może oznaczać w praktyce: kobiety spycha się w tył sali, podczas gdy mężczyznom przyznaje się najlepsze miejsca do obserwowania i słuchania mówcy”. Z badań organizacji Suttona wynika, że co czwarta konferencja z udziałem muzułmańskich prelegentów na brytyjskich uczelniach wiąże się z segregacją.

Premier David Cameron powiedział Sky News: „Chcę całkowicie jasno podkreślić, że nie powinno się segregować publiczności w trakcie wizyt zagranicznych prelegentów na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii. To nie jest właściwe podejście. W wytycznych nie powinno być wzmianek o możliwości segregacji. Uniwersytety nie powinny na to pozwalać”.

UUK zdaje się wycofywać z wcześniejszych dyrektyw. Przewodnicząca organizacji, Nicola Dandridge, stwierdziła w oświadczeniu, że „UUK całkowicie zgadza się z premierem. Uniwersytety nie powinny narzucać segregacji płciowej na życzenie wizytujących mówców.”

Tłumaczenie: Bochun
Źródło oryginalne: www.theblaze.com
Źródło polskie: Euroislam


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. agama 29.12.2013 10:31

  Ci muzułmanie jak się rozmnożą to sprowadzą zachód do średniowiecza ze swoją religią i obyczajowością. Elitom chyba zależy na wojnie cywilizacji, bo z takimi różnicami między ludźmi o podział społeczny trudno nie będzie.

 2. supertlumacz 29.12.2013 14:14

  Myślę że zwiększenie odsetka polskiej służby i polskich rzemieślników wykonujących drobne usługi w muzułmańskich domach służyć będzie poprawieniu wizerunku muzułmanów w Polsce i nie będzie potrzeby polemizowania z anty- muzułmańską propagandą.

  Przypadki Polek poślubiających muzułmanów są coraz częstsze, a nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem poślubienia muzułmanki przez Polaka. Dla porównania, liczba mieszanych małżeństw turecko-rosyjskich jest znaczna, ale mają one charakter symetryczny. Oczywiście prawie zawsze krajem pobytu pary jest kraj pochodzenia męża. Liczba mieszanych małżeństw w Istambule równa jest sumie mieszanych małżeństw w Moskwie i Petersburgu, tak jak liczba ludności.

 3. ARTUR 29.12.2013 16:05

  Indochiny Europy / Anglia / nie wyzwoli się inaczej niż poprzez totalną rewolucję , jeśli nie zaczną działać niech nie liczą już na naszą pomoc .

 4. SzumAkustyczny 29.12.2013 16:13

  agama –
  w pierwszym zdaniu wypowiedzi potwierdzasz i wcielasz w życie obawę z drugiego zdania, w którym możesz mieć rację. Gdzie tego uczą ? 😀

  jedno wielkie napuszczanie czlowieka na drugiego czlowieka

  Cui bono?

  czy w chrześcijaństwie nie ma segregacji płciowej? dlaczego w tym temacie artykuły nie wyrastają jak grzyby po deszczu, skoro bardziej dotyczy nas polaków, europejczyków.
  i nie przytaczam tej kwestii, bo widzę ją jako wielki problem, tylko jako punkt odniesienia dla tej niedorzeczności.
  nie bornię żadnej z religii, bo kimże jestem. Sądzę jednak, że nieracjonalne zachowania nie powinny generować jeszcze bardziej nieracjonalnych odpowiedzi na nie.
  Jest to pompowanie wybiurczej “sprawiedliwości”

  i po raz enty, od lat tysięcy, wciąż aktualne: Cui bono?

 5. agama 29.12.2013 17:58

  Chrześcijaństwo zastąpi inkwizycja islamska i tyle będzie. To są fakty obiektywne, a nie uprzedzenia.

 6. supertlumacz 29.12.2013 20:46

  Słynna renowacja synagogi w Bradford za muzułmańskie pieniądze ilustruje pojednawcze wysiłki muzułmanów http://www.theguardian.com/uk-news/2013/dec/20/bradford-synagogue-saved-muslims-jews stojące w sprzeczności z wizerunkiem islamu promowanym przez Izrael i USA, a także ich satelitów. Pakistan to kraj muzułmański.
  http://www.virtualjerusalem.com/news.php?Itemid=9379
  Wg spisu z roku 2012 Bradford ma najwyższy w Anglii czy w Walii odsetek ludności pakistańskiego pochodzenia – około 20%
  Niestety, lokalna gazeta polonijna http://bradford.infolinia.org/ jest polskojęzyczna co pogłębia upośledzenie polskiej grupy etnicznej w Bradford. Polacy zapewne pracują jako szabesgoje u tych żydów którzy nie mieli pieniędzy na remont synagogi….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.