Muzułmanie – świętujcie Boże Narodzenie!

Opublikowano: 12.12.2018 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1724

Islamski uczony z Glasgow Paigham Mustafa wezwał muzułmanów, żeby przyłączyli się do obchodów świąt Bożego Narodzenia.

Według tego historyka i tłumacza “Koranu” szacunek dla Jezusa powinien zainspirować zwolenników islamu do obchodzenia chrześcijańskiego święta. Jego zdaniem muzułmanie mogą, a nawet powinni wysyłać świąteczne kartki, dekorować swoje domy i nosić czapki Mikołaja.

Urodzony w Pakistanie znawca “Koranu”, wydawca i biznesmen sprzeciwił się opinii wielu imamów, którzy nakazują muzułmanom odcięcie się od tradycji świątecznych, ponieważ nie reprezentują one ich własnej wiary. Mustafa uważa, że niektórzy muzułmanie stali się „niepokojąco nietolerancyjni” i dodaje, że w Wielkiej Brytanii padł nawet pomysł, by zamiast Bożego Narodzenia świętować Milad un Nabi (urodziny Mahometa).

„Muzułmanie, którzy naprawdę rozumieją “Koran”, powinni postrzegać obchody Bożego Narodzenia jako okazję do pokazania, że Jezus jest wymieniony i szanowany w Koranie. Muzułmanie również szanują Chrystusa i powinni koncentrować się na stworzeniu światowej wspólnoty pokoju i szacunku. Wysyłanie kartek z życzeniami i życzenie sobie wzajemnie Wesołych Świąt powinny być okazją do wspierania i wzmacniania dobrych relacji społecznych. Noszenie czapki świętego Mikołaja nie osłabi niczyich przekonań” – oświadczył Mustafa.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy uczony naraził się współwyznawcom – wcześniej miał przydzieloną ochronę policyjną, ponieważ piętnastu imamów wydało fatwę, oskarżając go o szerzenie „rebelii” w czasopismach publikowanych przez niego dla społeczności muzułmańskiej. Mustafa przez ponad dekadę badał najwcześniejsze znane teksty “Koranu” i demaskował zniekształcenia, jakich dokonują jego zdaniem przywódcy islamscy na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii.

Znana jest także jego opinia, że muzułmanie powinni opuścić kraj, jeśli czują się niekomfortowo z wolnością słowa. Słowa te odnosiły się do fali krytyki ze strony muzułmanów w związku z wypowiedzią Borisa Johnsona, byłego burmistrza Londynu, że kobiety w burkach wyglądają jakby chciały napaść na bank albo jak „skrzynki pocztowe”.

Stosunek muzułmanów do świąt Bożego Narodzenia od dłuższego czasu jest kwestią sporną. W ubiegłym roku w reklamie świątecznej Tesco pojawiła się muzułmańska rodzina z prezentami świątecznymi. W rezultacie klienci zagrozili bojkotem sklepu. Z drugiej strony muzułmanie byli też oskarżani o to, że są słabo zintegrowani, skoro nie chcą świętować chrześcijańskiego święta.

W zeszłym roku Mo Farah, muzułmanin, czterokrotny złoty medalista olimpijski w biegach, był obiektem ataków, za to, że pokazał na “Instagramie” swoje zdjęcie w czapce świętego Mikołaja.

Opracowanie: GB
Na podstawie: TheScottishSun.co.uk, TheTimea.co.uk
Źródło: Euroislam.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Radek 12.12.2018 12:03

  “i nosić czapki Mikołaja” Ta czapka nie ma NIC a NIC wspólnego z Chrześcijaństwem. To wymysł Coca-Coli, a to już inna “religia”. Muzułmanie bardzo szanują Jezusa, jest jednym z proroków, ale obecna komercja chyba ma niewiele wspólnego z Jezusem.

 2. donkey 12.12.2018 12:18

  “obchodzenia chrześcijańskiego święta” != “wysyłać świąteczne kartki, dekorować swoje domy i nosić czapki Mikołaja”

  Jak nisko upadł świat…

 3. MasaKalambura 13.12.2018 07:00

  Christmass może jeszcze da się jakoś znieść. Jednak nie bożonarodzenie.

  Koran: „Mów, On, Bóg Jeden, Bóg Wiekuisty, nie zrodził i nie został zrodzony, nikt nie jest Mu równy. „

  Przykro mi, nie ma możliwości to pogodzić. Spokojnych świąt życzyć jedynie mogę.

 4. GojjAnonim 13.12.2018 07:25

  -A ty dokąd?
  – Idę się rozerwać
  – AAAAA…Gdzie?
  -Na jarmark Bożonarodzeniowy
  -Poczekaj chwilkę…. AHMED

 5. MasaKalambura 13.12.2018 11:32

  Cały ten wyjazd to jeden niewypał.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.