Muzułmanie świętują atak w Brukseli

Opublikowano: 02.04.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Gdy wiadomość o ostatnim ataku terrorystycznym w Brukseli się rozeszła, spowodowała ona niepokojące reakcje wśród muzułmańskich więźniów, odsiadujących wyroki w londyńskim więzieniu Belmarsh.

Krzyczeli oni: „Allahu Akbar”, skakali i tańczyli na wieść o ataku i ofiarach. Gdy władze więzienia usiłowały powstrzymać świętowanie, usłyszeli od świętujących, iż jest są to przecież „prawa człowieka” by to świętować.

Belmarsh jest dużym, bardzo dobrze strzeżonym więzieniem, w którym swe wyroki odsiaduje wiele muzułmanów skazanych za planowanie ataków terrorystycznych, jak podaje brytyjska gazeta, “Daily Star Sunday”.

Wielu z tych więźniów popadło w amok radości na wieść o ataku – bombach na lotnisku, które zabiły 35 i raniły ponad 300 niewinnych osób.

Świadkowie zdarzenia w więzieniu opisują, jak więźniowie tańczyli, modlili się i ściskali nawzajem. Na próbę powstrzymania zdarzenia przez stróżów więziennych, więźniowie odpowiedzieli, ze jest to jedno z praw człowieka, by moc świętować takie zdarzenie.

Jak podaje “Daily Star Sunday”, co najmniej 40 więźniów brało udział w celebracji. Zdarzenie to miało miejsce kilka godzin po tym, jak atak terrorystyczny miał miejsce. Było to ok 18:00, czasu, gdy więźniowie mają możliwość rozmowy ze sobą i przebywania w towarzystwie.

“Plotki wśród skazanych rozprzestrzeniały się w tempie, w jakim ogień zajmuje suchą trawę, ponieważ maja oni dostęp do telewizji” – słyszymy od jednego z pracowników więzienia. “Zaczęli oni śpiewać i powstało coś na miarę imprezy. Zachowywali się jakby ich ulubiona drużyna piłkarska właśnie wygrała puchar na mistrzostwach świata.”

W więzieniu siedzi około 50 dżihadystów, między innymi dwóch znanych z ataku na brytyjskiego żołnierza i ojca, Lee Rigby, na środku ulicy w Londynie (ataku tego dokonali oni z użyciem toporka do mięsa).

Podobne historie o świętowaniu po akcjach terrorystycznych można znaleźć już we wrześniu roku 2001, gdy policjanci i świadkowie podawali o muzułmanach świętujących zabójstwa niemalże 3000 osób, gromadząc się na dachach domów i ulicach w USA.

Po pierwszym takim ataku w Paryżu w zeszłym roku, muzułmanie w Szwecji świętowali rozdając ciastka na ulicach w Goteborgu oraz rozsyłając gratulacje na portalach społecznościowych. Tego typu świętowania zostały zauważone po wszystkich muzułmańskich atakach terrorystycznych.

Tłumaczenie: Katarzyna M Gawrońska
Źródło oryginalne: Denkorteavis.dk
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rumcajs
Użytkownik
rumcajs

Podobno “demokracja”, to taki system, gdzie ludzie sami sobie wybieraja przedstawicieli, którzy maja nimi rzadzic… Każdy rozumny wie, że to nie jest prawda, ale ci co sami siebie wybieraja, zwani “politykami”, wmawiaja nam, i całemu swiatu, że jest jak na poczatku, napisałem. Zatem jesli ci politycy, zafundowali krajom muzułmańskim, wieki niewoli, wyzysku, a ostatnio, co lepiej funkconujące, jak Libia, czy Irak, Syria, zniszczono, to posrednio według tego co jest miby podstawa demokracji, współwinni sa obywatele tych państw, które dokonuja najwiekszych krzywd muzułmanon… Zatem nie piszcie, że zgineli “niewinni” ludzie, bo sa winni, winni, tego, że “ich” politycy niszcza kraje muzułmańskie, wyzyskuja muzułmanów, kradna ich bogactwa naturalne. Jesli społeczeństwa pozwalaja na tą niesprawiedliwość, są WINNE. W prowadzonych obecnie przez kraje zachodnie, czyli niby “demokratyczne” “operacjach” z zastosowaniem dronów, ginie tysiace NIEWINNYCH także, ludzi muzułmanów, i zadko kto pisze że sa to NIEWINNI ludzie, a “przypadkowe ofiary”, albo wręcz manipulowanie, że zapewne ukrywali bandytów…Jakich “bandytów”??? skoro to sa obywatele tego państwa, i walcza z najeźdźcą na terenie swojego państwa, broniąc swoich ziomków, przed nacpanym, pijanym żołdakiem z usa, czy innego państwa….”demokratycznego”.
Nie pochwalam zamachów terrorystycznych, ale nalezy sie zastanowic, ile TERRORU , my jako “cywilizacja zachodnia” zgotowalismy tym ludziom, lub ich przodkom.
Obecnym konkretnym przykładem TERRORYZMU, jest tolerowanie poczynań izraela wobec muzułmanów, palestyńczyków, lub terrorystyczne napady na Liban, czy Syrie…

Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

@rumcajs: nic dodac, nic ujac.