Muzułmanie oprotestowują sprzeciw wobec otwarcia meczetu pod Barceloną

Opublikowano: 29.01.2022 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1343

Od końca grudnia ubiegłego roku nawet stu muzułmanów pojawia się pod domem burmistrza jednej z miejscowości znajdujących się pod Barceloną. Organizowane przez nich protesty mają związek ze sprzeciwem socjalistycznego samorządowca wobec otwarcia meczetu. Jak dotąd lewicowy rząd Hiszpanii nie odpowiedział na prośby o ochronę ze strony Josepa Monràsa.

Około setka wyznawców islamu zbiera się nawet pięć razy dziennie pod prywatnym mieszkaniem burmistrza miejscowości Mollet del Vallés w gminie Barcelona. W ten sposób protestują oni przeciwko decyzji samorządowca, który w 2015 roku sprzeciwił się budowie meczetu. Później Monràs nie zgodził się także na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego.

Muzułmanie chcieli bowiem, aby zezwolił im przynajmniej na budowę centrum kulturalno-oświatowego. W 2018 roku Sąd Administracyjny uznał, że w ten sposób lokalni wyznawcy islamu chcieli ominąć obowiązujące prawo i tak naprawdę zamierzali ostatecznie otworzyć budynek z przeznaczeniem na miejsce kultu.

Samorządowiec reprezentujący Partię Socjalistów Katalonii (PSC), czyli lokalny oddział Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE), nie ukrywa, że codzienne modlitwy przeszkadzają jemu i jego rodzinie. Co prawda nie jest przeciwnikiem prawa do demonstrowania, ale nie powinno się go realizować pod prywatnymi mieszkaniami polityków.

Monràs nie ukrywa, że zwracał się w tej sprawie do hiszpańskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Jego partyjni koledzy do dzisiaj jednak nie zareagowali, choć cała sprawa tworzy niepotrzebne napięcie i nie przyczynia się do rozwiązania konfliktu trwającego od prawie dekady.

Na podstawie: Gaceta.es
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.