Muzułmanie w Indonezji nawołują do czystek religijnych!

Opublikowano: 22.11.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 6

Agencja wywiadowcza Indonezji (BIN) oświadczyła, że dziesiątki indonezyjskich meczetów, do których chodzą pracownicy rządowi, głoszą dżihad i nawołują do ataków na nie-muzułmanów. Rewelacje wyszły na jaw w 6 miesięcy po tym jak miasto Surabaya doświadczyło kilku zamachów bombowych.

Kościół chrześcijan w Surabaya. Podczas ataku zginęło 11 ludzi a 49 zostało rannych.

Agencja wywiadu podała w ubiegłym tygodniu, że dziesiątki indonezyjskich meczetów szerzą radykalizm i nawołują do przemocy wobec nie-muzułmanów.

Surabaya, drugie co do wielkości miasto w Indonezji, pół roku temu zostało wstrząśnięte falą zamachów samobójczych w kilku kościołach, podczas niedzielnych nabożeństw, w których zginęło tuzin ludzi. To były najbardziej śmiercionośne ataki terrorystyczne od około dziesięciu lat.

Agencja wywiadu krajowego Indonezji poinformowała w poniedziałek, że od lipca badała około tysiąca meczetów w całym archipelagu Azji Południowo-Wschodniej i stwierdziła, że imamowie, w około 41 miejscach kultu w jednej tylko dzielnicy Dżakarty, głosili ekstremizm wyznawcom – głównie urzędnikom służby cywilnej, którzy pracują w pobliskim ministerstwie.

Agencja odkryła, że około 17 duchownych wyraziło poparcie lub sympatię dla Państwa Islamskiego i zachęciło parafian do walki wspólnie z grupą dżihadystów w Syrii i Marawi (filipińskie miasto opanowane przez zagranicznych bojowników ISIL w zeszłym roku).

Niektórzy duchowni wezwali również wiernych do popełnienia przemocy w imieniu ISIL – która ogłosiła majowe zamachy bombowe w Surabaya – i szerzyli nienawiść lub oczerniali religie mniejszości w Indonezji, w tym chrześcijaństwo, buddyzm i hinduizm.

“Większość ludzi, którzy udają się do meczetów, to pracownicy rządowi, dlatego to jest alarmujące” – powiedział rzecznik agencji wywiadowczej Wawan Purwanto. “To są ludzie, którzy kierują krajem”. Agencja nie ujawniła szczegółów na temat tego, co znalazła w setkach innych meczetów objętych sondą. Purwanto Powiedział jednak, że znalazł również niepokojące oznaki radykalizmu na siedmiu uniwersyteckich kampusach, a kilkaset z nich zostało skontrolowanych, jako część sondy.

W ubiegłym roku śledztwo agencji szpiegowskiej zostało zainicjowane przez niezależny raport ekspercki przeciwko terroryzmowi, który stwierdził, że imamowie w dziesiątkach meczetów w Indonezji wyrażali nietolerancję i poparcie dla ISIL. “Musimy tego uniknąć, ponieważ nie chcemy, aby ludzie w Indonezji walczyli przeciwko sobie nawzajem – to doprowadzi do złych rzeczy” – powiedział Purwanto.

Indonezja wzmocniła swoje prawo antyterrorystyczne, aby dać władzom więcej uprawnień do aresztowania podejrzanych o spowodowanie ataków w Surabaya. Purwanto powiedział także, że agencja zastosuje delikatne podejście do radykalnych imamów, próbując przekonać ich do rozpowszechnienia bardziej pokojowego przesłania.

Ekspert ds. Terroryzmu z siedzibą w Dżakarcie, Sidney Jones, powiedziała, że agencja powinna wyjść poza zwykłą rozmowę z duchownymi na temat swoich kazań. “Generalnie nie wystarczy rozmawiać z kaznodzieją – musisz dostać się do komitetu rozwoju meczetu i spojrzeć na to, kto stoi za finansowaniem” – powiedziała. “I musisz zrozumieć, dlaczego jest wsparcie ze strony lokalnej społeczności”.

Czystki etniczne (lub religijne), do których nawołują Muzułmanie wpisują się w nazizm. Nazizm Islamu wynika z jego natury: jest on kompletnym systemem światopoglądowo-społecznym oferującym wpływ na wszystkie dziedziny życia od jedzenia (halal) poprzez stroje (burka, hidżaby itp) na polityce, religii i sądownictwie skończywszy (sądy sharia, Mahomet, imamowie). Wychowany w takich realiach muzułmanin nie jest w stanie identyfikować się z żadną inną kulturą, którą gardzi jako czymś niedoskonałym i sprzecznym z wolą Boga, (w którego imieniu imamowie zabierają sobie władzę w społeczeństwie) a każdy muzułmanin staje się naturalnym przeciwnikiem czegoś co nie jest islamskie. Są oczywiście sekty bardziej otwarte na zmiany i próbujące funkcjonować w różnych krajach obok innych wierzeń i stosując zasady tolerancji. Zawsze jednak okazuje się, że grupy te są słabe, ich liderzy są zabijani i następuje powrót do ekstremalnej wizji tych, którzy sponsorując meczety nie znoszą konkurencji.

Agencja, która ujawniła dane o radykalizacji została skrytykowana, za bezmyślne ujawnianie danych społeczeństwu. Agencja broniła się twierdzeniem, że opublikowała takie ostrzeżenie z uwagi, że chce informować o zagrożeniach w imię tolerancji. Wcześniej ta sama agencja ostrzegała, że w Indonezji jest 100 meczetów, które są zagrożone radykalizacją, podczas gdy zagrożenie stanowi około 500 z nich.

Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Ja… nie mogę…
Mianem faszyzmu określa się dziś patriotyzm.
Mianem nazizmu określa się system religijny.
Mianem antysemity określa się tego, kogo nie lubią żydzi.
Zacznijmy dbać o znaczenie słów!
Faszyzm=wszystko w państwie, nic poza państwem (fasci-rózga elektorska).
Nazizm=narodowy socjalizm (Natinalsozialismus).
Antysemityzm=niechęć do plemion semickich: Palestyńczyków, żydów sefardyjskich, itp. (niechęć do samych żydów sefardyjskich i aszkenazyjskich=antyjudaizm).

Radykalny islam(np. Wahhabizm), to system nietolerancyjny i zbrodniczy, oparty na podwójnej moralności.
Muzułmanie idący śladem Mahometa muszą być tacy, jak on, a jaki był prorok? Sira, Hadisy, Koran dają pełny obraz i szkoda, że tylko Koran doczekał się polskiego tłumaczenia. Dziwi mnie to, że te księgi nie są czytane i analizowane na zachodzie-uniknięto by wielu niespodzianek.