Muzeum Ermitaż ma zasłonić rzeźby nagich ludzi?

Opublikowano: 10.04.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1306

Z pewnym zakłopotaniem dyrektor tej szacownej i zasłużonej dla kultury światowej placówki poinformował media o kłopocie, jaki mają z nadgorliwym obywatelem.

Donos jest jak najbardziej oficjalny, skierowany nie tylko do dyrekcji Ermitażu, ale też do wymiaru sprawiedliwości. Autor donosu napisał ni mniej, ni więcej, że rzeźby przedstawiające obnażonych ludzi (a tych w Ermitażu są tysiące) mogą źle wpływać na dziecięcą psychikę.

„Kiedyś się z tego śmiałem, kiedy mówili nam, żebyśmy wszystkie obnażone posągi zebrali w jednej Sali i powiesili na drzwiach „Dozwolone od lat 18”, żeby dzieci nie deprawować”, opowiada dyrektor muzeum Michaił Piotrowski. Teraz jednak mu nie do śmiechu.

Skoro dokument na podstawie skargi obywatela przyszedł od władz oficjalnych, czyli od władz miasta Petersburg, to muzeum musi na niego równie oficjalnie odpowiedzieć. Dyrektor Piotrowski zaznaczył, że podobnych skarg jest dość dużo, niektóre „czasami dość agresywne”. Ze swej strony władze miasta zaznaczyły, że nie mają prawa nie przesłać dokumentu do podmiotu, którego skarga dotyczy.

Niepokój dyrektora jest uzasadniony. Niedawna wystawa „Świat ciała”, na których prezentowano naturalnej wielkości i kształcie ludzkie ciała oraz ich oddzielne części, została objęta cenzusem wiekowym, co stało się po skargach oburzonych obywateli i wszczęciu postępowania przez Komitet Śledczy. Wcześniej, w 2016 roku skarżono się na wystawioną na ulicę miasta kopię posągu Dawida, wówczas jednak władze zorganizowały badanie opinii mieszkańców miasta i posąg pozostał w swojej naturalnej formie.

Jak poinformował dyrektor Piotrowski skargę napisał „zwykły obywatel”, ale jego danych dyrekcja muzeum nie zamierza publikować.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 3steta 10.04.2021 09:31

    Średniowiecze zapukało do drzwi. Lepiej nie otwierać.

  2. ARTUR 10.04.2021 22:30

    To nie średniowiecze tylko BLM , to czarnoskóra organizacja terrorystyczna na wzór Czerwonych Brygad . Są popierani przez Masonów , organizatorów Nowego Porządku a nawet samego Ra Seta , mają zagwarantowaną nietykalność i olbrzymie pieniądze na przekupywanie i uzależnianie ludzi . Takim tworem jest właśnie autor listu gdyż wiadomo że kultura łagodzi obyczaje więc należy ją niszczyć podstawiając w zamian reklamy do pornograficznych stron internetowych .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.