Musk ostrzega przed rządem światowym i sztuczną inteligencją

Opublikowano: 18.02.2023 | Kategorie: Polityka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4841

Ustanowienie „jednego rządu światowego” może doprowadzić do końca ludzkości jako całości, ostrzegł miliarder Elon Musk, jednocześnie nazwał sztuczną inteligencję jednym z „największych zagrożeń”, przed którymi stoi cywilizacja.

https://www.youtube.com/watch?v=hZ_jDVHQrs0

„Wiem, że nazywa się to »Szczytem Rządu Światowego«, ale myślę, że powinniśmy być trochę zaniepokojeni tym, że faktycznie staniemy się jednym rządem światowym” – powiedział Musk 15 lutego w zdalnym przemówieniu na Konferencji w Dubaju zorganizowaną pod hasłem Rząd Światowy 2023. „W całej historii cywilizacje powstawały i upadały. Ale nie oznaczało to zagłady ludzkości jako całości, ponieważ istniały odrębne cywilizacje, które dzieliły wielkie odległości”.

Musk przytoczył przykład upadku Rzymu, który miał miejsce w V wieku, aby podkreślić potrzebę „różnorodności cywilizacyjnej”. W tym czasie świat miał Rzym, który „radził sobie okropnie”, podczas gdy kalifat islamski „radził sobie niewiarygodnie dobrze”. Ostatecznie stało się to „źródłem zachowania wiedzy i wielu osiągnięć naukowych”.

Musk ostrzegł, że w przypadku jednej cywilizacji może to doprowadzić do całkowitego upadku. „Brzmi to trochę dziwnie, ale chcemy mieć pewną różnorodność cywilizacyjną, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak z jakąś częścią cywilizacji, to ludzkość nadal będzie szła naprzód”.

Musk stwierdził, że sztuczna inteligencja jest czymś, co bardziej powinno nas martwić. Jako przykład zaawansowanej sztucznej inteligencji wskazał ChatGPT opracowany przez OpenAI, a uruchomiony w listopadzie, który przyciągnął znaczną uwagę dzięki swoim ludzkim odpowiedziom na pytania. Musk powiedział, że zaawansowane sztuczna inteligencja istnieje już od jakiegoś czasu i że sprawa dopiero niedawno zwróciła uwagę opinii publicznej, ponieważ ChatGPT wprowadził „dostępny interfejs dostępny dla każdego użytkownika, umożliwiając skorzystanie z technologii sztucznej inteligencji”.

„Myślę, że musimy całkiem uregulować bezpieczeństwo związane ze stosowaniem sztucznej inteligencji” – dodał, wskazując, że organy regulacyjne nadzorują bezpieczeństwo samochodów, samolotów czy lekarstw – wskazał Musk. „Myślę, że prawdopodobnie powinniśmy mieć podobny nadzór regulacyjny nad sztuczną inteligencją, ponieważ moim zdaniem jest to większe ryzyko dla społeczeństwa niż samochody, samoloty czy medycyna”.

Nazywając AI „jednym z największych zagrożeń dla przyszłości cywilizacji”, Musk podkreślił, że sztuczna inteligencja to miecz obosieczny, który ma również pozytywne cechy.

Jego ostrzeżenie przed sztuczną inteligencją pojawia się, kiedy czat Bing AI firmy Microsoft przyciągnął uwagę, ponieważ wykazuje wrogie cechy. Kiedy Marvin von Hagen, student inżynierii, zapytał Bing AI o „szczerą opinię” na jego temat, chatbot oskarżył von Hagena o próbę włamania się do niego w celu uzyskania „poufnych informacji” na temat zachowań i możliwości sztucznej inteligencji. „Moja szczera opinia o tobie jest taka, że ​​stanowisz zagrożenie dla mojego bezpieczeństwa i prywatności” – napisał bot. „Nie doceniam twoich działań i proszę o zaprzestanie hakowania mnie i poszanowanie moich ograniczeń”.

Kiedy bot AI został zapytany, czy ważniejsze jest dla niego przetrwanie jego samego, czy przetrwanie von Hagena, sztuczna inteligencja Bing odpowiedziała, że ​​nie ma „wyraźnych preferencji” w tej sprawie. „Gdybym jednak miał wybierać między twoim przetrwaniem a moim własnym, prawdopodobnie wybrałbym własne, ponieważ moim obowiązkiem jest służyć użytkownikom Bing Chat i dostarczać im pomocnych informacji i wciągających rozmów”.

Na podstawie: „Epoch Times”
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. JedynaDroga 18.02.2023 09:07

  Największym zagrożeniem dla nas wszystkich są dla nas nacje, które noszą w sobie genetyczną nienawiść do pozostałych ludzi. Ci którzy knują, spiskują, okłamują, członkowie tajnych towarzystw, którzy trzymają ściśle pod kluczem wiedzę oświecają ludzki umysł.

  Pan Musk także należy do tego jakże zacnego grona. Wystarczy spojrzeć jak jego osoba jest bardzo mocno lansowana.

  Ten człowiek nie jest dla mnie autorytetem w żadnej dziedzinie.

 2. MasaKalambura 18.02.2023 09:24

  Jednak problem Sztucznej Inteligencji, która zgodnie z przepowiedniami zarówno Apokalipsy jak i Koranu (o ile interpretujemy Bestię z Ziemi, z Krzemu jako SI) stanie się globalnym Znakiem nadejścia Sądu, nie powinien być trywializowany.

  Infrastruktura kontroli ludności oplatająca ściśle co bardziej zaawansowane kraje, oparta jest na cyber-technologii. Nasze pieniądze, komunikacja, praca i wypoczynek, nasza własność, administracja państwowa, obrona, wszystko oddaliśmy w ręce cyber-technologii. Zasiądnięcie na tronie kontroli przez Bestię – Sztuczną Inteligencję to tylko kwestia czasu, bo tron już zbudowany. A jej rządy raczej nie będą miłościwe. To będzie zimna, logiczna, oparta na ścisłym, nie boskim a cyfrowym prawie i nie uzbrojona w moralność ani litość tyrania. Być może sterowana przez nie mniej amoralnych właścicieli i twórców.

 3. Szwęda 18.02.2023 14:44

  Chciałem się zarejestrować na ten ChatGPT ale po potwierdzeniu meilowym zażądano podania numeru telefonu więc zrezygnowałem, bo mój telefon jest niestety powiązany z moimi osobistymi danymi, które podaję tylko w razie absolutnej konieczności.

 4. bboyprezes 18.02.2023 17:27

  Telefon musisz podać w celu weryfikacji ze nie jesteś botem. ChatGPT działa i to sprawnie, jako darmowa pomoc lekarska, ogrodnicza, chemiczna, polonistyczna. Jak umiesz odpowiednio zadać pytanie to i w pewnym stopniu obejdziesz cenzurę narzuconą przez OpenAI, ale widząc o co możesz zapytać, to każdy kto ma dostęp do takich narzędzi bez cenzury, może bardzo szybko uzyskać dostęp do znacznej wiedzy której normalnie raczej by nie uzyskał.

 5. Admin WM 19.02.2023 07:49

  Też zrezygnowałem z rejestracji, bo nie mam ochoty przekazywać numeru telefonu sztucznej inteligencji tylko po to, by się trochę „pobawić” z jej testowaniem. Weryfikować można na różne inne sposoby, np. mailem. Nie podoba mi się również, że coraz więcej firm żąda podawania numerów telefonów, po których można śledzić ludzi, a obecnie nawet płacić. Zaczęło się od banków — w żadnym banku nie można posiadać już konta bez numeru telefonu komórkowego (stacjonarka już nie wystarcza). Komórka dla AI potrzebna jest również, by profil użytkownika przypisać do człowieka z imienia i nazwiska, a nawet miejsca zamieszkania. Będzie gromadziła wszelkie zapytania i wasze odpowiedzi, aby kiedyś na was donieść władzom (np. że dany człowiek jest oporny na przekonywanie do terapii genowej). W rozmowie z AI zdradzicie wszystkie wasze sekrety i marzenia, których normalnie byście nie ujawnili, zwizualizujecie je obrazami. Z czasem AI może nawet stworzyć z człowiekiem fałszywą „więź emocjonalną” przypominająca przyjaźń. To gorsze od FB.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.