Musk cofnie Trumpowi twitterowego bana

Opublikowano: 11.05.2022 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1000

Elon Musk powiedział we wtorek, że cofnie decyzję o pozbawieniu konta „Twittera” byłego prezydenta Donalda Trumpa, jeśli jego przejęcie przejdzie.

„Stałe bany powinny być niezwykle rzadkie i naprawdę zarezerwowane dla kont, które są botami lub należą do oszustów, spamują… Uważam, że zablokowanie Donalda Trumpa nie było słuszne” – powiedział Musk na konferencji FT Live Future of the Car. „Myślę, że to był błąd, ponieważ zraziło to dużą część kraju i ostatecznie spowodowało, że Donald Trump nie miał głosu”. „Odwróciłbym stały zakaz” – dodał Musk, który po przejęciu firmy ma zostać tymczasowym dyrektorem generalnym.

„Twitter” na stałe wyrzucił Trumpa z platformy w styczniu 2021 roku po ataku jego zwolenników na Kapitol. Firma poinformowała, że podjęła decyzję po zamieszkach 6 stycznia „ze względu na ryzyko dalszego podżegania do przemocy”. Trump miał wówczas na platformie ponad 80 milionów obserwujących.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.