Musimy przestawić się na tryb przygotowywania do wojny

Opublikowano: 28.05.2024 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3456

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski twierdzi, że Polska musi wejść w tryb przygotowania się do wojny.

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego i Trzeciej Drogi, był gościem w TVP Info. Polityk stwierdził na antenie Telewizji Polskiej, że Polska musi zacząć przygotowywać się do wybuchu wojny.

„Wszyscy musimy przestawić się na tryb przygotowywania do wojny, bo jak powiedział w jednym z wywiadów Donald Tusk słusznie, że żyjemy w czasach przedwojennych (…) Zachód, do którego my także należymy, zakochał się w pokoju i nie dostrzegł tego, że za wschodnią granicą niedźwiedź się budzi” – stwierdził Piotr Zgorzelski w TVP Info.

Wcześniej Zgorzelski mówił o komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Gdy komisję chciał powołać PiS, ostrzegaliśmy, że może to być narzędzie cenzury mediów i opozycji. Teraz ten sam pomysł forsuje nowa koalicja rządząca.

„Musimy dzisiaj przywrócić zaufanie do instytucji państwa. Jeżeli oni dokonują donosami na siebie, to nie ma lepszego uzasadnienia dla komisji ds. wpływów rosyjskich, także w czasach rządów PiS” – mówił wicemarszałek w TVP Info.

Autorstwo: SG
Na podstawie: TVP Info
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. rozrabiaka 28.05.2024 13:46

  “Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski twierdzi…” Zgorzelski, wg mojej opinii najlepszym rozwiązaniem czy przygotowaniem dla posłów RP jest przypatrywanie się z pierwszej linii na froncie jak to jest się dobrze przygotować. A więc pakujcie się i wyjazd

 2. emigrant001 28.05.2024 18:32

  Chyba każdy wie jak wygląda nauka gotowania żaby i kiedy pojawi się nowa informacja o tym, że trzeba gotować się do wojny, bo jak nie to ruskie czołgi w Warszawie:)

 3. Nick Chemny 28.05.2024 18:33

  To nie jest nasza wojna, po raz któryś…

 4. KubaD. 28.05.2024 18:39

  Wszyscy prowojenni politycy na front marsz!

 5. Katarzyna TG 28.05.2024 18:40

  “Musimy przestawić się na tryb przygotowywania do wojny” – trzeba im przygotować plecaki ewakuacyjne na front. I zamknąć granice żeby nie uciekli do Rumunii jak kiedyś.

 6. galacticjoel 28.05.2024 18:54

  O Donaldzie z humorem.

  https://youtu.be/YPLQ5_PV-kc

 7. akami 28.05.2024 21:49

  Prawdziwym powodem tej wojny jedt to, ze rzydzi z nato złamali wszystkie umowy z rosją. Nie dotrzymali postanowień mińskich. Rzydy tak die tozochociły, ze nawet chcieli odciać Rosję od ich baz morskich na Krymie. Więc to nie rosja jest powodem tej wojny, tylko szydowska mafia w ue i nato. Oni prą do wojny. A rosja wykonuje minimum odtateczne by zachować swoje mocarstwowe status quo. Niestety szydy prą dalej i planują najechać na upadlinę wojskami z obszaru nato. Szukają uzytecznych furmi w polin , i innych panstwach zaszydzonej ue.

 8. supersebi900 28.05.2024 22:22

  Jak widać wiemy kto prze do wojny i skad ten zamysł przyszedł(zza oceanu) i panowie politycy widzę że rwą sie jako pierwsi Dobrze że Rosjanie zachowują się trzeźwo.Niestety to trzezwe spojrzenie nie na wiele się zda gdy do władzy doszli prawicowi szalency po obu stronach oceanu.Komus sie wydaje ze ma prawo dyktować reszcie świata jak ma zyc i z kim handlowac

 9. nedosew 28.05.2024 22:54

  ‘Zachód, do którego my także należymy, zakochał się w pokoju” 😁😁😁
  Po tych słowach dziękuję już panu wicemarszałkowi i radzę więcej się nie wypowiadać, bo większych bredni dawno nie słyszałem.
  Zachód (czytaj USA) co chwilę wszczyna wojny na wszystkich kontynentach świata, W imię obrony tak zwanej wolności i demokracji 😁 oczywiście chodzi o obronę interesów amerykańskich korporacji.
  Nie tylko wojny, ale przewroty, zamachy stanu, obalania rządów, kolorowe rewolucje i tak dalej.
  Nawet na przestrzeni dziejów trudno znaleźć bardziej wojownicze konsorcjum polityczno-gospodarcze.

 10. Kaczor3333 29.05.2024 05:51

  Jak oni doskonale wiedzą co MUSZĄ inni.

 11. Dandi1981 29.05.2024 09:14

  Jezeli ukraina sama stanowi o sobie po majdanie wywolanym za pieniadze zydow ale przy poparciu wiekszosci spoleczenstwa , gdzie dostali krym od ruskich za darmo wiec sami stanowia o tych ziemiach.
  Co do wojny jezeli ukraina padnie a wojna o Taiwan moze sprawic ze usa wszystko tam bedzie przezucac to nastepna bedzie moldawia, kraje baltyckie pozniej polska .
  Wiec w interesie polakow jest zamrozenie tego konfliktu.

 12. Krisnow 29.05.2024 09:51

  TO NIE JEST POLSKI POLITYK!!! NAWET NIE TRZEBA SPRAWDZAĆ JEGO DRZEWA GENEALOGICZNEGO!!! ;/;/;/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.