Mural z Adamowiczem pod ostrzałem radnych z PiS

Opublikowano: 18.07.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1569

Miasto Gdańsk ujawniło koszty przygotowania ściany pod mural z wizerunkiem Pawła Adamowicza. To dokładnie 107 856,40 zł. Radni PiS stwierdzili, że mają w tej sprawie coraz więcej wątpliwości: uważają, że przeprowadzono jedynie remont tej ściany, a mieszkańcy tego budynku nie mają nawet własnych łazienek.

Zakres prac remontowych ściany kamienicy przy Mniszki 6/7 w Gdańsku, obejmował „docieplenie i wykonanie wyprawy elewacyjnej z naprawą ściany szczytowej wraz z robotami towarzyszącymi”. „Kwotę wydaną na ten cel przez miasto opublikował na swoim facebookowym profilu gdański bloger Janusz Ch.” – podał „Dziennik Bałtycki”.

„Na bogatości! Czy to był pozłacany styropian? (…) Drodzy gdańszczanie, drogie gdańszczanki, którzy żyjecie w nieocieplonych komunałkach – zorganizujcie sobie artystę, który namaluje Wam coś na ścianie, miasto ociepli Wam mieszkania! Warto dodać, że to jedyna ocieplona ściana – pozostałe trzy są nienaruszone. Drugą ścianę szczytową miasto chce wyremontować do jesieni 2022, resztę – nie wiadomo kiedy” – napisał na „Facebooku”.

Radny Andrzej Skiba z PiS oświadczył, iż jego zdaniem jest to kolejna przepłacona inwestycja i że ma w stosunku do niej coraz więcej wątpliwości: „Zapewniano nas, że mural ku pamięci Pawła Adamowicza zostanie wykonany za darmo. Następnie z kasy miejskiej poszło 30 tysięcy zł na „imprezkę” i nagrody przy odsłonięciu tego projektu. Dzisiaj dowiadujemy się o kolejnych ponad 100 tysiącach złotych wydanych na odnowienie tylko jednej ze ścian budynku – tej z muralem. Dla porównania: wyremontowanie jednego mieszkania to ok. 50 tys. zł, a w tej kamienicy mieszkańcy nie mają nawet własnych łazienek i nie pamiętają, by kiedykolwiek był tam przeprowadzony remont” – powiedział lokalnym mediom. „Wraz z radnym Przemysławem Majewskim mówimy od dawna: remonty zlecane przez miasto mają charakter fasadowy”.

Z opinią radnego Majewskiego nie zgadza się przewodnicząca Rady Miasta, należąca do Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Owczarczak. „Przypominam, że w czerwcu br., jeszcze przed odsłonięciem muralu, rada miasta zdecydowała o przekazaniu do Gdańskich Nieruchomości 1 mln zł, za które wykonany zostanie remont tej kamienicy, łącznie z wymianą pieców węglowych oraz termomodernizacją„.

Gdańskie Nieruchomości odpisały na pytania TVP Info, że docieplenie rzeczonej ściany stanowiło pierwszy etap inwestycji w tej lokalizacji. Zaś „umieszczenie na jednej ze ścian budynku muralu w żaden sposób nie wpływa na powyższy zakres oraz koszt prac, które zgodnie z ekspertyzą należało wykonać”. „Murale to współczesne dzieła sztuki i w tym kontekście kwota 108 tys. zł, nie jest wysoka” – uważa Łukasz Bejm z KO. „Kwota 108 tys. zł przy 70 mln zł przepuszczonych przez formację radnych PiS na „kopertowe wybory” to jest kropla w morzu”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 8 , średnia ocena wartości wpisu: 2,63 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.