MTK uniewinnił Vojislava Šešelja

Opublikowano: 02.04.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 623

Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii uznał lidera Serbskiej Partii Radykalnej Vojislava Šešelja za niewinnego wszystkich zarzutów i poinformował o jego uwolnieniu. Ten werdykt ogłosił przewodniczący sądu Jean-Claude Antonetti.

Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii w Hadze wydał wyrok Vojislavowi Šešeljowi za zbrodnie podczas konfliktów zbrojnych na Bałkanach w latach 1991 — 1993. Łącznie oskarżenie obejmowało dziewięć punktów dotyczących zbrodni przeciwko ludzkości, pogwałceń praw lub zwyczajów wojennych w Bośni i Hercegowinie, Chorwacji i autonomicznej prowincji Wojwodiny (Serbia).

Ogłoszenie wyroku nastąpiło bez oskarżonego. Šešelj znajduje się teraz w Belgradzie — w 2014 roku został zwolniony z Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii z powodów zdrowotnych. W sumie spędził on w więzieniu trybunału 11 lat, dłużej niż którykolwiek z oskarżonych. Podczas procesu polityk zrezygnował z adwokatów i sam się bronił.

Wcześniej ten sam sąd skazał byłego przywódcę bośniackich Serbów Radovana Karadžića za ludobójstwo Serbów i Chorwatów. Został on skazany na 40 lat więzienia.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MB 02.04.2016 11:10

    A George H.W. Bush jaki dostał wyrok od Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii? Żadnego. Tak to wygląda, ludobójcy nie dostają nawet upomnienia, a skazuje się niewinnych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.