MSZ chce konferencji z Komitetem Żydów Amerykańskich

Opublikowano: 17.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1392

Przy okazji dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium, minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz spotkał się z Davidem Harrisem, dyrektorem Komitetu Żydów Amerykańskich. Szef dyplomacji zaprosił przedstawicieli tej organizacji do Polski, aby wspólnie zorganizować panel dyskusyjny dotyczący dialogu międzyreligijnego.

Jak na razie resort spraw zagranicznych nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących spotkania Czaputowicza z żydowskimi lobbystami. Wiadomo jedynie, że szef MSZ-u zaprosił Komitet Żydów Amerykańskich (AJC) do „współorganizowania panelu na temat dialogu międzyreligijnego, który będzie miał miejsce podczas organizowanej w Polsce międzynarodowej konferencji na rzecz wolności religii lub wyznania”.

AJC od 2017 roku posiada swoje biuro w naszym kraju. Z okazji jego otwarcia specjalny list wystosował prezydent Andrzej Duda, który nazwał Komitet „cennym sprzymierzeńcem”, a także dziękował za jego wsparcie w kwestii przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Spotkania Czaputowicza z żydowską organizacją lobbystyczną stają się powoli tradycją. Przed rokiem także rozmawiał on z Harrisem przy okazji Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Na podstawie: DoRzeczy.pl, Twitter.com/MSZ_RP
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 17.02.2020 13:36

  Lajdak ten czapa.

 2. mackadmin 17.02.2020 17:18

  zyd zaprosil zydow aby porozmawiac o zydostwie

 3. robcioRR 17.02.2020 20:19

  Od dialogu religijnego to raczej jest kosciol a nie sraputowicz. On to se moze pogadac o macy lub halce.

 4. radical3dom 17.02.2020 22:18

  Po pierwsze, ja się pytam:
  -dlaczego mały kraik i jakaś religijka satanistyczna jest na tyle ważna żeby dyskutować z nią?
  -jak religia chrześcijańska może dyskutować z antychrześcijańską- przypomnę że judaizm rabiniczny powstał w opozycji do Jezusa. Można wysnuć że jest antychrystem- co potwierdza zachowanie i przekonania jej wierzących.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.