MSWiA zamówiła narzędzia do inwiglacji internautów

Opublikowano: 09.11.2011 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1367

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju na zlecenie MSWIA finansuje prace nad narzędziem do cenzurowania Internetu, ujawniania tożsamości ukrywających się w Sieci internautów oraz włamywania się komputerów, przeglądania ich dysków i podsłuchiwania komunikacji.

Cele szczegółowe projektu to:

– opracowanie narzędzi do identyfikacji tożsamości osób popełniających przestępstwa w Sieci, kamuflujących swoją tożsamość przy użyciu serwerów proxy i sieci Tor,

– opracowanie narzędzi umożliwiających niejawne i zdalne uzyskiwanie dostępu do zapisu na informatycznym nośniku danych, treści przekazów nadawanych i odbieranych oraz ich utrwalanie,

– opracowanie narzędzi dynamicznego blokowania treści niezgodnych z obowiązującym prawem, publikowanych w sieciach teleinformatycznych.

Na ten moment, w świetle naszego prawa, takie działania są nielegalne.

Art. 267 par. 3 k.k. mówi bowiem, że przestępstwo popełnia ten, kto „w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony zakłada lub posługuje się (…) urządzeniem lub oprogramowaniem”.

Art. 269 k.k. z kolei zabrania wytwarzania, pozyskiwania, zbywania i udostępniania programów komputerowych przystosowanych do popełniania przestępstwa, zaś art. 269a mówi, że przestępstwo popełnia ten „kto nie będąc do tego uprawnionym (…) przez utrudnienie dostępu w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej”.

Na podstawie tych artykułów, stowarzyszenie Blogmedia24 skierowało do prokratury zawiadomienie o popełnieniu przestepstwa przez MSWiA oraz ABW – ich głównym oskarżeniem jest zlecenie przez MSWiA zbudowania narzędzi hakerskich.

Sebastian Serwiak, dyrektor departamentu bezpieczeństwa publicznego w MSWiA nie widzi problemu. „Najpierw powstał samochód, potem stworzono przepisy ruchu drogowego” – zauważa, zapewne przekonany, że po opracowaniu narzędzi do inwigilacji, pojawią się legalizujące je przepisy.

MSWiA już przygotowało nowelizację ustawy o policji, która da władzy odpowiednie uprawnienia do inwigilowania i blokowania bez uzyskania sądowego nakazu.

Źródła podają iż “podobne wydarzenia miały miejsce u naszych zachodnich sąsiadów. Już w 2008 roku niemieckie służby zasygnalizowały, że chciałyby mieć swojego trojana. W październiku wybuchł tam skandal, ponieważ okazało się, że mimo niekorzystnego wyroku niemieckiego trybunału konstytucyjnego, trojan ten był używany, np. do podglądania kogoś przez kamerkę internetową.

Na podstawie: webhosting.pl
Źródło: New World Order


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. MamDosc 09.11.2011 10:53

  Alex Jones o tym mówi w ostatnim swoim przemówieniu ( troszkę dla mnie podejrzany guru wolności ) ale prawdopodobnie ma jakieś info o tym co się dzieje . Prikaz NWO – uporać się z internetową wolnością słowa cała UE,USA i strefy wpływów . No i to się właśnie dzieje w większości krajów niemal równocześnie .
  Dla mnie osobiście jest to narzędzie zbudowane przez człowieka i wyzbycie się go może przez jakiś tydzień skutkować swędzeniem ręki . Tyle .
  Ps.Może załatwią sobie tym pół roku,ale pewnych spraw nie przeskoczą .

 2. 8pasanger 09.11.2011 13:38

  Jeśli chodzi o możliwość umieszczania plików zgadzam się z wami.Ale jeśli chodzi o inwigilację i śledzenie to kula w płot kto „w celu uzyskania informacji, do której nie jest uprawniony.A jeżeli Policja będzie ścigać jakiegoś oszusta ,co sprzedał cegłę na allegro?To co nie będzie uprawniona?Nie każdy internauta to bohaterski Julian Assange ujawniający brudy CIA.Są też złodzieje i oszuści.Piszę to choć nie jestem wielbicielem smerfów.Już Conrad pisał o przesadnym w Polsce szacunku dla praw jednostki.A nakaz sądowy powinien być w takich sprawach to jasne.

 3. fm 09.11.2011 14:48

  Mswia to taki szczoch polityczny.

 4. jedrek 09.11.2011 20:28

  msw i a powinno zająć sie inwigilacją złodziei kanciarzy i wszelkiej maści aferzystów i kłamców zasiadających na najwyższych grzędach i urzędach.

 5. ARTUR 09.11.2011 21:22

  @jędrek.Chyba za dużo wymagasz ,musieliby się przecież sami siebie aresztować.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.