MSWiA i komendant podnoszą na duchu policjantów

Opublikowano: 22.05.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1014

Morale w policji najwyraźniej mocno podupadły, choć próbowano ocieplić jej wizerunek poprzez nachalne publikowanie w mediach społecznościowych „osiągnięć” funkcjonariuszy. Do akcji musieli więc wkroczyć minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński oraz komendant główny Jarosław Szymczyk, wysyłający swoim podwładnym wyrazy wsparcia w związku ze spadającą na nich „ataki hejtu”.

Jak już pisaliśmy w tym tygodniu na naszych łamach, sporo kontrowersji wzbudziły ostatnie policyjne interwencje chociażby podczas skądinąd niezbyt nam bliskiego „Strajku przedsiębiorców”. Pacyfikowanie demonstrujących w budzący wątpliwości sposób spowodowało, że szczególnie w mediach społecznościowych funkcjonariusze spotkali się z ostrą krytyką. W związku z tym próbowali w ostatnich dniach ocieplać swój wizerunek poprzez przypominanie zabitych kolegów albo chwalenie się uratowanym kotkiem.

Chyba nieszczególnie poprawiło to nastroje u członków tej służby, dlatego ze słowami otuchy wystąpili wspomniani Kamiński i Szymczyk. Szef MSWiA w komunikacie skierowanym do policjantów podkreślił, że „atakowanie, zarówno podczas demonstracji, jak i później w internecie, funkcjonariuszy Policji będących na służbie i wzorowo wykonujących powierzone zadania jest absolutnie niedopuszczalne„.

W podobnym tonie utrzymany jest list Komendanta Głównego Policji. Szymczyk twierdzi w nim, że nie zgadza się na „jakiekolwiek bezprawne działania wobec ludzi, którzy każdego dnia narażając własne życie i zdrowie, stoją na straży prawa w Polsce„. Co więcej, dowódca policji usprawiedliwił wszystkie dotychczasowe działania podległych mu funkcjonariuszy, bo według niego zawsze działają oni zgodnie z przepisami i adekwatnie do zaistniałej sytuacji.

Ponadto szef Komendy Głównej Policji zauważa „ataki hejtu” spadające na policjantów. Zapewne z tego powodu skarży się on na zamieszczane w sieci internetowej materiały wideo z policyjnych interwencji. Zdaniem Szymczyka są one celowo zniekształcane, a we wszystkich przypadkach funkcjonariusze mieli wspomnianą już zresztą rację.

Nieco inny pogląd na obecne funkcjonowanie tej służby ma Zarząd Stowarzyszenia Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej. Stowarzyszenie grupujące byłych dowódców wyraziło zaniepokojenie z powodu coraz bardziej nieprofesjonalnych interwencji policjantów, w tym między innymi nadmiernego użycia siły. Co prawda organizacja twierdzi, że część obywateli ostentacyjnie nie przestrzega określonych zasad, jednak także w przypadku mundurowych widoczna jest zwłaszcza nadgorliwość.

Na podstawie: infosecurity24.pl, wpolityce.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

Morale spadło? Wystarczy przestrzegać prawa zapisanego w Konstytucji i złożonej przysięgi. Milicja to zwykle śmiecie. Zbrojne ramię partii. Znam to a pamięć jeszcze zywa

lcoyote
Użytkownik
lcoyote

Policja obecnie (no może już od jakichś trzech lat wstecz) – to zwykli BANDYCI w mundurach. ZBRODNIARZE pod przykrywką mundurków – zbrojne ramię rządzących (czyt. MAFII POLITYKÓW)

MakSym
Użytkownik
MakSym

Przestępca Kamiński, skazany za nadużywanie władzy, bezprawnie ułaskawiony przez partyjnego śmiecia udającego prezydenta polskiego bantustanu i rzucony na stanowisko ministra MSWiA(!), broni pisowskich ZOMO-wców gazujących i pałujących ludzi, których teoretycznie są sługami. Monthy Pyton w całej okazałości.

Piron
Użytkownik
Piron

Najpierw wywołują rzekomą pandemię zabraniając przy okazji wszelkich zgromadzeń, następnie pod tym pretekstem zatrzymują gospodarkę na całe miesiące niszcząc w ten sposób tysiące małych firm, a potem mają pretensję do bezrobotnych którzy na internecie hejtują policjantów pałujących ich byłych szefów?. Przyczyna i skutek, jeżeli będą tak postępować dalej to niebawem do przedsiębiorców dołączą ich byli pracownicy, wraz z rodzinami, i wtedy dopiero zacznie się “jazda bez trzymanek”. :)

forseti
Użytkownik
forseti

Piron obyś miał rację, bo jeżeli nie powstrzymamy polityków to będzie tylko gorzej.

Piron
Użytkownik
Piron

@forseti, powyższy komentarz miał na celu pokazać mechanizmy społeczne które obecnie funkcjonują, lub mogą zaistnieć w niedalekiej przyszłości (nie tylko w naszym kraju).

Prawdziwy problem znajduje się na znacznie głębszym poziomie, ponieważ politycy wielu krajów świata są tylko marionetkami w rękach korporacyjnych elit (jeżeli ktoś uważnie obserwuję otaczającą nas rzeczywistość na pewno zauważy między wierszami rozkazy płynące od propagatorów pseudo pandemii zarządzających światową big farmą do polityków, którzy w zamian za ogromne pieniądze, piszą odpowiednie ustawy i rozporządzenia). Jednak korporację farmaceutyczne wcale nie królują, gdyż w niedalekiej przyszłości, (4 – 7 lat) pod naporem wyżej postawionych w hierarchii elit finansowych, dokona się przymusowa konsolidacja w jeden antyludzki twór (a raczej nowotwór) zwany niegdyś NWO. Nadużywane slogany typu “wolny rynek, demokracja, prawo do strajku itp staną się wówczas całkowicie puste i bezużyteczne, pokazując w ten sposób prawdziwe obliczę psychopatycznych rządców ludzkości. Dlatego też aby zapobiec rozwojowi sytuacji w takim, a nie innym kierunku, każdemu polecam uważną obserwację otaczającego go świata, ponieważ tylko w ten sposób (poprzez świadomość) można się temu skutecznie przeciwstawić.

Poniżej w linku świetny opis finansowych poczynań prywatnych banków które są już testowane w Japonii, a niedługo mogą być również zastosowane w innych państwach.

https://www.youtube.com/watch?v=XOBveosgwAQ&feature=emb_title

Pozdrawiam serdecznie wszystkich obserwatorów i wolnomyślicieli, “przyszłość należy do nas” :)

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ