Możliwe, że w Chinach znaleziono szczątki Buddy

Opublikowano: 17.11.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Chińscy archeolodzy podczas wykopalisk buddyjskiej świątyni w okręgu Jingzhou odkryli skremowane szczątki, które najprawdopodobniej należały do Buddy (Siddharthy Gautamy) i zostały zebrane przez mnichów z klasztoru Longxing około tysiąca lat temu, pisze “Science Alert”.

Jak podaje “Science Alert”, dwóch mnichów Yunjiang i Zhiming ze świątyni Manjushri, należącej do klasztoru, zebrali ponad dwa tysiące relikwii szarira — kryształy pozostałe po spaleniu szczątków Buddy i innych świętych. Umieścili je w skrzyni i pochowali w świątyni wraz z pozostałymi zębami i kośćmi Gautamy. Na artefakt natknęli się mieszkańcy wsi, którzy zajmowali się remontem drogi.

Na miejscu wykopalisk badacze znaleźli także 260 posągów o wysokości dwóch metrów. Jednak specjaliści nie wiedzą dokładnie, czy były one pochowane razem ze szczątkami buddyjskiego świętego. Poza tym archeolodzy nie są pewni, czy proch rzeczywiście należy do Buddy, jak twierdzi napis na skrzyni pozostawiony przez dawnych mnichów.

W 2016 roku chińscy archeolodzy odkryli fragment czaszki, która prawdopodobnie także należała do Buddy. Kość znajdowała się wewnątrz złotej skrzyni, a ta – wewnątrz srebrnej skrzyni. One znajdowały się wewnątrz zmniejszonej kopii stupy znalezionej w podziemiach buddyjskiej świątyni w Nankin na wschodzie Chin.

Siddhartha Gautama, znany jako Budda, był założycielem buddyzmu. Żył w Indiach około 2,5 tysiąca lat temu.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o