Możecie już zabijać dziennikarzy!

Opublikowano: 26.06.2015 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1091

Amerykański Departament Obrony utożsamił dziennikarzy z bojownikami i zezwolił na otwarcie do nich ognia. Powodem tych zmian jest to, że zdaniem ekspertów wojskowych wróg może działać w przebraniu dziennikarzy i być tym samym nietykalnym.

Pentagon wydał nową 1176-stronicową „Instrukcję Departamentu Obrony w sprawie zasad prowadzenia wojny”, do której wniesiono sporo poprawek, z których jedną jest pozwolenie na otwarcie ognia do dziennikarzy w strefach konfliktu. W instrukcji napisano, że „w większości przypadków dziennikarzami są cywile. Ale mogą być nimi także członkowie sił zbrojnych uprawnieni do towarzyszenia wojskom lub także nieuprzywilejowani uczestnicy konfliktu”.

Ostatni termin zastąpił powszechnie stosowaną definicję „nielegalnych wrogich bojowników”. Warto zauważyć, że niektórzy z amerykańskich obrońców praw człowieka uważają podobne sformułowanie za bardzo dziwne, a nawet prowokujące.

Rzecznik Pentagonu ppłk Joseph Sauers oświadczył, że instrukcja sama w sobie nie powinna być traktowana jako nowe prawo, a fragment o przedstawicielach mediów odzwierciedla tylko niektóre przypadki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. MvS 26.06.2015 10:46

  Już, niedługo Hameryko. Jeszcze chwila i wybuchnie w twoim łonie wojna domowa. Druga wojna secesyjna. A wtedy prawem obowiązującym będzie nie zezwolenie a nakaz otwarcia ognia do politykierów udających uczciwych ludzi. Republikanów czy demokratów, jedna swołocz. Czuję, że jak wreszcie się to zacznie, to ściągniesz do siebie całe żołdactwo rozlazłe po świecie i świat odetchnie. Przez chwilę, bo twoje dzieci a raczej bekarty, jak ISIL, nie dadzą spać spokojnie ludziom takim jak ja. Z nimi sobie jednak poradzimy. Mamy, że tak powiem, narodową tradycję walki ze wschodnimi hordami. Mam też cichą nadzieję, Hameryko, że jak już się zwalisz do barłogu pod własnym cięzarem, to długo poleżysz. Na tyle długo, żebyśmy mogli odbudować normalność w swoim kraju.
  Niech żyje wolny Teksas.

 2. TryToThink 26.06.2015 13:28

  Brak dziennikarzy na polu walki = brak przekazów co robią żołnierze, nieźle

 3. Hassasin 26.06.2015 13:47

  Pismaki jak ścierki. Zhańbili swój zawód , stając się politycznie poprawnym korytem pomyj ideologicznych, to niech chociaż dosięgnie ich raz prawda. Mozie być i z ołowiu !!!

 4. lboo 26.06.2015 14:02

  @Hassasin: Obawiam się że ołów jest przeznaczony dla tej pozostałej garstki która się nie zhańbiła.

 5. dagome12345 26.06.2015 14:42

  @lboo

  Popieram twój wpis do @Hassasin w 101%.Niestety.

 6. Hassasin 26.06.2015 16:55

  W d..e ! Radykalizować poglądy ! Inaczej poprawnie politycznie upieczemy się jak te żaby !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.