Mosbacher zablokowała odzyskanie PKP Energetyki

Opublikowano: 11.01.2019 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2702

Wczoraj informowaliśmy o zablokowaniu prac nad ustawą mającą utrudnić działalność koncernu Uber na terenie naszego kraju, tymczasem ujawniono kolejną ingerencję amerykańskiej ambasador Georgette Mosbacher w wewnętrzne sprawy Polski. Tym razem dyplomatka miała przestrzegać rząd przed próbami odzyskania spółki PKP Energetyka, należącej obecnie do bankowego giganta ze Stanów Zjednoczonych.

Podobnie jak wczoraj, kulisy rozmów dyplomatki z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem odsłonił dzisiaj dziennik „Fakt”. Mosbacher miała więc „w ostrym tonie” domagać się od przedstawiciela rządu Mateusza Morawieckiego, aby obecna władza zrezygnowała z prób odzyskania spółki PKP Energetyka. Firma zajmująca się sprzedażą energii i obsługą energetyczną polskich kolei należy bowiem od września 2015 roku do Funduszu CVC.

Pod tą nazwą kryje się tymczasem spółka założona przez Citicorp, czyli amerykańskiego giganta działającego w sektorze bankowym. Prywatyzacja PKP Energetyki była od początku krytykowana przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego jeszcze pięć miesięcy temu wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel zapowiadał jej odkupienie, natomiast ponad trzy lata temu politycy tej partii zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci działania na szkodę państwa polskiego.

Mosbacher miała domagać się zaprzestania prób odzyskania spółki podczas spotkania z Adamczykiem, o którym już wczoraj pisał „Fakt”. Jego dziennikarze informowali wówczas, że głównym tematem rozmów amerykańskiej ambasador i polskiego wiceministra był projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Dyplomatka domagała się zaprzestania prac nad nowymi przepisami, które oznaczałyby uniemożliwienie działalności amerykańskiemu koncernowi Uber.

Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Husar 11.01.2019 11:20

  Dramat jakiś ! Ten rząd to zero honoru! W USA ta baba się nie liczy w ogóle, zero poszanowania tam ma, a u nas cały rząd na kolanach. Wstyd i hańba. Kolejna partia kompradorska.
  Po 89r. nie było żadnej partii polskiej, wciąż egzystujemy w rozbiorowym systemie, ustrój okupacyjny ordynacja wyborcza rozbiorowa, wszystko to uniemożliwia aby rodowici Polacy mogli decydować o własnym państwie.
  Czy nadszedł czas i moment abyśmy w Polsce jasno i wyraźnie już zaznaczali, obrali stanowisko wobec i piętnowali v kolumny żydowskie, niemieckie i potomków komuchów ?

 2. emigrant001 11.01.2019 14:25

  Państwa określanego jako III RP nie da się już naprawić. Można tylko zburzyć i budować od nowa.

 3. luzak1977 12.01.2019 08:13

  Kto tego pana wynajął?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.