Mosbacher dyscyplinuje Macierewicza

Opublikowano: 14.07.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 625

Amerykańska ambasador Georgetta Mosbacher po raz kolejny postanowiła wypowiedzieć się na temat spraw wewnętrznych naszego kraju. Tym razem zdyscyplinowała byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, nazywając haniebnymi jego wypowiedzi o obecnej opozycji. Polityk Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak ma przy tej okazji nadzieję, że to Amerykanie doprowadzą do wyrzucenia Macierewicza z polskiej polityki.

Jak zwykle wiceprezes PiS-u został schowany na czas kampanii wyborczej, choć podczas jednego z wieców jego obecność nagłośnił portal Wirtualnej Polski. Tym niemniej scenariusz przy okazji każdych wyborów jest taki sam, stąd już dzień po wyborach Macierewicz mógł już się swobodnie wypowiedzieć. Na Twitterze zamieścił więc wpis skierowany do zwolenników Rafała Trzaskowskiego.

Oskarża w nim całą PO chociażby o „obronę kłamstw TVN i agentury WSI”, a także szereg działań mających na celu wspieranie obcych interesów, promowanie ideologii LGBT i pedofilii, atak na tradycyjną rodzinę czy też chęć zlikwidowania polskiej niepodległości.

Na wpis Macierewicza zareagowała na swoim twitterowym koncie wspomniana Mosbacher. „W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!” – ogłosiła amerykańska ambasador, która zaledwie kilkanaście dni temu ponownie krytykowała polityków PiS za ich krytyczne wypowiedzi względem stacji TVN.

Wypowiedź Mosbacher zripostował Macierewicz. Zarzucił jej przede wszystkim nieznajomość spraw, o których napisał w swoim pierwszym wpisie na Twitterze. Jego zdaniem przedstawicielka amerykańskiej dyplomacji nie zna też jego osobistych dokonań, związanych między innymi z „budowaniem sojuszu polsko-amerykańskiego”, gdy był on szefem resortu spraw wewnętrznych i parę lat temu resortu obrony narodowej.

W dyskusję postanowił włączyć się również Siemoniak. Były wicepremier i minister obrony narodowej, będący obecnie wiceprezesem PO, wyraził nadzieję na dalszą ingerencję Mosbacher w polską politykę. Siemoniak twierdzi, że to właśnie Ameryka mogłaby „doprowadzić do zniknięcia z polityki” Macierewicza, który „od lat realizuje scenariusze leżące w interesie Moskwy”.

Na podstawie: Twitter.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. robcioRR 14.07.2020 16:14

  Ale Macierewicz ma racje. To 100% prawdy.

 2. kozik 14.07.2020 20:06

  Taaaa… Przyzwoity Polak nie przypomina o miliardach USD wytransferowanych za granicę w ramach afery FOZZ i potem w ramach sztywnego kursu zł/USD.
  Nie przypomina o Panamskim wątku afery FOZZ.
  Nie przypomina o agentach wpływu ulokowanych przez polskojęzyczne służby w telewizjach, partiach, sądach.
  Nie przypomina o dobrej znajomej pani Janiny Chim-o pani Pochanke.

  Przyzwoity człowiek nie przypomina panu Dudzie o ujawnieniu aneksu do likwidacji WSI.

  Przyzwoity człowiek nie pyta się, czemu każdy Polak zapłacił 100PLN na finansowanie strat SKOK Wołomin i nie pyta, czemu sprawa udziału WSI w tym szwindlu jest ukręcana.

  Przyzwoity człowiek nie przypomina o operacji Hiacynt.

  Przyzwoity człowiek trzyma nerwy na wodzy i z uśmiechem daje się rżnąć na kasę cwaniakom mającym kwity na polityków wystruganych z banana po rozmowach z Magdalenki.

  Przyzwoity człowiek nie zna historii i nie pyta, kto uruchomił machinę wojenną Hitlera i Stalina kredytami i transferami technologii.
  Nie pyta, kto dostarczył dodatków przeciwstukowych do paliw dla niemieckich bombowców.
  Nie pyta, kto dostarczył Niemcom technologię analizy kart perforowanych, dzięki czemu mogli perfekcyjnie eksterminować żydów z okupowanej Europy.

  Przyzwoity Polak płaci Amerykanom z tytułu S.447/HR.1226, dzięki czemu mogą go uczyć o wrodzonym antysemityźmie Polaków.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.