Mordercy Freddiego Graya bez zarzutów

Opublikowano: 28.07.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 433

Prokuratura nie postawi zarzutów policjantom, którzy w radiowozie skatowali na śmierć 25-letniego Afroamerykanina, Freddiego Graya. Będzie kolejna fala zamieszek?

W kwietniu 2015 roku Freddie Gray został aresztowany za posiadanie małego noża sprężynowego, który zresztą zgodnie z amerykańskim prawem mógł mieć przy sobie. Został wciągnięty do radiowozu; kiedy go opuścił, miał kręgosłup przerwany w kilku miejscach i był nieprzytomny. Po tygodniu w szpitalu zmarł. Sześcioro funkcjonariuszy, znajdujących się w aucie po aresztowaniu zeznało, że obrażenia wynikały z faktu, że Gray obijał się o ściany auta podczas jazdy.

Śmierć Graya wywołała gniew wśród mieszkańców Baltimore. W mieście doszło do wielotygodniowych protestów i zamieszek, tysiące ludzi wyszły na ulice demonstrować sprzeciw wobec policyjnej przemocy i bezkarności sprawców w mundurach.

Burmistrz Baltimore, Stephanie Rawlings-Blake, jeszcze we wrześniu wypłaciła rodzinie zamordowanego mężczyzny astronomiczne odszkodowanie w wysokości 6,4 mln zł, zaznaczając jednocześnie, że pieniądze te nie są ze strony miasta oznaką przyznania się do winy. Wtedy jeszcze sądzono, że sześcioro policjantów odpowie za przemoc wobec Graya. Kierowca samochodu, Cezar Goodson, był oskarżony o morderstwo drugiego stopnia. Trójce innych funkcjonariuszy – porucznikowi Brianowi Rice’owi, sierżant Anne White i oficerowi Williamowi Porterowi – postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, a pozostali policjanci, oficerowie Garrett Miller i Edward Nero, mieli odpowiedzieć za napaść.

W środę prokuratur stanowy Michael Schatzow ogłosił jednak oddalenie wszystkich zarzutów wobec Millera, który formalnie aresztował Graya oraz zamknięcie sprawy – oznacza to, że za śmierć młodego mężczyzny nie odpowie nikt.

Autorstwo: JS
Źródło: Strajk.eu

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. 8pasanger 29.07.2016 07:10

  System ostatecznie potwierdza, że policja nie jest od przestrzegania prawa.To stójkowi, którzy przemocą mają wymuszać posłuszeństwo.Stójkowi jak to stójkowi często są walniętymi sadystami, którym uciechę sprawia bicie ludzi lub ich zabijanie.Jednak system potrzebuje stójkowych i odpuszcza im niech sobie kogoś zabiją od czasu do czasu.Byle na polecenie rządzących pałowali i zabijali kogo im każą!

 2. 8pasanger 30.07.2016 02:01

  W jaki sposób wyglądają ,,równe szanse” i ,,równe traktowanie” czarnych mówi ten film bardzo dokładnie.Polecam go obejrzeć w calości ponieważ mówi on też jak wyglądają te ,,równe szanse” na ,,wolnym rynku”.
  http://www.dailymotion.com/video/xwnfv3_niebieskoocy_news
  Może słyszałeś ostatnio o masowych protestach czarnych związanych ze zbyt częstym odstrzeliwaniem czarnych przez policję?Black Lives Matter(Dosłownie Czarne Życia Mają Znaczenie)Najwyraźniej czarni posiadający broń(wiadomo ameryka i druga poprawka gwarantująca obywatelom prawo do posiadania broni)są uznawani za zagrożenie.A policja w Cleveland domagała się zawieszenia czasowo drugiej poprawki najwyraźniej czując się mało swobodnie przy dalszym planowanym odstrzeliwaniu czarnych.http://truthvoice.com/2016/07/breaking-cleveland-police-ask-ohio-governor-to-suspend-2nd-amendment/
  Nie wymagam od Ciebie oczywiście byś podzielił moje przekonania.Sprawiasz raczej wrażenie przytępawego neoliberała, do którego i tak nic nie trafi ale może do innych trafi…..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.