Morderca chrześcijańskiego pisarza skazany na śmierć

Opublikowano: 27.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 716

Jordański sąd po krótkim procesie postanowił skazać na śmierć przez powieszenie człowieka, który we wrześniu zamordował chrześcijańskiego pisarza Naheda Hattara. Morderca uznał, że Hattar obraził islam poprzez publikację karykatury szydzącej z dżihadystów.

Chrześcijański pisarz został zamordowany 25 września przez 49-letniego informatyka pracującego dla jordańskiego ministerstwa oświaty. Hattar został przeszyty przez trzy kule wystrzelone z pistoletu, kiedy zmierzał do sądu w Ammanie, gdzie był sądzony za rzekomą obrazę islamu z powodu opublikowania karykatury wykpiwającej dżihadystów. Morderca został zatrzymany tuż po tym wydarzeniu i zdaniem jordańskiego wymiaru sprawiedliwości zasłużył na karę śmierci poprzez powieszenie. Skazany po ogłoszeniu wyroku stwierdził, że jego najlepszym obrońcą jest Bóg, a jego wspólnicy spędzą w więzieniu najbliższy rok.

Sam Hattar został zatrzymany przez policję 13 sierpnia po tym, jak opublikował karykaturę zatytułowaną „Bóg Daesh”, w której wykorzystał arabski skrót nazwy Państwa Islamskiego w Iraku i Lewancie. Jordański chrześcijanin po wypuszczeniu za kaucją mówił, iż jego celem nie była obraza muzułmanów, ale wyśmianie wizji nieba w ujęciu terrorystów.

Na podstawie: aljazeera.com, rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.