Morawiecki zostanie odwołany? Nie ustają spekulacje

Opublikowano: 29.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1317

W ostatni dzień września, piątek, ma się odbyć głosowanie, czy polski premier Mateusz Morawiecki pozostanie na czele rządu. O kryzysie w gabinecie i ostrych sporach w rządzącej partii wokół tematu energetyki rozpisują się rodzime media.

Po doniesieniach medialnych o starciu na spotkaniu PiS między premierem Morawieckim a wicepremierem Jackiem Sasinem, nie ustają spekulacje o możliwych zmianach w rządzie. We wtorek Radio ZET poinformowało o piątkowym posiedzeniu komitetu politycznego PiS, który ma głosować nad tym, czy Morawiecki pozostanie premierem.

Według nieoficjalnych informacji, w przypadku odwołania Morawieckiego, szefem polskiego rządu zostanie Elżbieta Witek, obecna marszałek Sejmu. Radio twierdzi też, że wojnę w partii można chyba na razie rozwiązać kompromisem. Przeciwnicy premiera mogliby usunąć Michała Dworczyka jako szefa gabinetu. Ma być odpowiedzialny za wycieki rządowych maili.

Powodem sporu są wedle pojawiających się informacji problemy z zakupem węgla i wysokie ceny energii. Wojna w PiS trwa już od dłuższego czasu. Premier chciał pozbyć się wicepremiera na początku wakacji, ale nie udało mu się to i na początku września role się odwróciły. Sasin twierdzi, że Morawiecki nie rozwiązuje problemów, tylko je tworzy.

Krzysztof Łapiński, były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, powiedział: „Widzimy, że jest pewna grupa polityków PiS, która chciałaby zmian na stanowisku premiera. Osobą, która zdecyduje, czy tak będzie, jest Jarosław Kaczyński. Jako lider partii ma taką pozycję, że może zdecydować, czy Morawiecki zostanie i swoją decyzję zakomunikować tak, że partia ją będzie musiała zaakceptować”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Rp.pl, „Do Rzeczy”, Echo24.cz
Źródło: MediaNarodowe.com

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 29.09.2022 12:53

    Źcierwo powoli zwija się ale nawija nowe być może gorsze – ci co może należą do jakiegoś plugawego globalistycznego źcierwa szykują się może na ucieczkę z szykowanego pandemonium co ma się rozegrać w tym tyglu piekielnym tzw. środkowowschodnim.

  2. sga 29.09.2022 16:16

    Ta, jakby odwolali go wczesniej moze bym sie dal nabrac ze pis oczyszcza szeregi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.