Morawiecki zapewnia Żydów o zwalczaniu „antysemityzmu”

Opublikowano: 26.10.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 290

Premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na list wysłany mu kilkanaście dni temu przez Agencję Żydowską, domagającą się większej ochrony społeczności żydowskiej w Polsce po niedawnych atakach na synagogi w Niemczech. Szef rządu zapewnia, że polskie władze są zaangażowane w zwalczanie „wszelkich form antysemityzmu”, a nasz kraj jest „bezpiecznym domem dla naszych żydowskich rodaków”.

Na początku października w niemieckim mieście Halle kilku mężczyzn z bronią maszynową ostrzelało miejscową synagogę, w wyniku czego zginęły dwie osoby. Ponadto wrzucili oni granat na żydowski cmentarz, doprowadzając do jego częściowej dewastacji. Po tym zdarzeniu środowiska żydowskie zaczęły gardłować nad koniecznością większej ochrony europejskich Żydów, zaś Agencja Żydowska napisała w tej sprawie także do Morawieckiego.

Polski premier odpisał na list z dosyć dużym, bo kilkunastodniowym opóźnieniem. Zapewnia on jednak, że polskie państwo jest zaangażowane w „zwalczanie wszystkich form antysemityzmu”, a przede wszystkim potępia ataki dokonywane na żydowskie miejsca kultu i na samych przedstawicieli społeczności żydowskiej.

Morawiecki zapewnił dodatkowo, że Polska jest z tego powodu „bezpiecznym domem dla naszych żydowskich rodaków”, co jest głównie efektem wysokiego priorytetu jaki organy ścigania stosują wobec zdarzeń na tle narodowościowym i religijnym. Podstawowym celem rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy ma być więc powstrzymywanie potencjalnych przestępstw wobec mniejszości, a także ściganie dopuszczających się ich osób.

Szef Agencji Żydowskiej Jicchak Herzog podziękował Morawieckiemu za te słowa, gdyż według niego „są to stwierdzenia, które powinno się słyszeć od wszystkich przywódców na całym świecie”. Jego zdaniem walka z „ekstremizmem” i „antysemityzmem” powinna być kluczową sprawą dla każdego rządu, stąd wymaga ona zaangażowania znacznych środków bezpieczeństwa.

Na podstawie: IsraelNationalNews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,33 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
polach
Użytkownik
polach

“„bezpiecznym domem dla naszych żydowskich rodaków”” Rodaków??? raczej jego rodaków…

robi1906
Użytkownik

“Rodacy” to pływanie po powierzchni, zajrzyjmy głębiej.

Do przyjaciół żydów.
Sami widzicie.
Zaledwie 2 ofiary śmiertelne, a tu halo na cały świat, rządy stawiane na baczność z premierami i prezydentami włącznie.

Czy to dlatego, że świat został przeczulony na “mordowanie żydów” po drugiej wojnie?.

Nie, nic z tych rzeczy, zawsze tak było.
Zawsze “świat”i władcy reagowali na takie ataki.
To dlaczego się zdarzyła 2 wojna, hitleryzm i “milczenie świata”?.

No żydy, zapraszam do wytłumaczenia mi tego.
Dlaczego mamy “statuty Kaliskie”, dlaczego mamy misję kongresu USA z żydem Morgenthua.

robi1906
Użytkownik

No żydy co jest?.
Powiedzieli mi, że Piłsudski to mendza, sprawdziłem i zgadza się.
Piłsudski to wszawka.

Ja mówię że druga wojna Hitler i ta cała reszta, to tylko “scenariusz” Lichwy.
a żaden żyd nie chce tego sprawdzić?, chociażby tylko po żeby obalić moje kłamstwa?.

żaden żyd nie spyta się skąd Hitler wziął pieniądze?.
żaden żyd nie spytał się, dlaczego świat milczał do 1945 roku?.

żałosne fajfusy.