Morawiecki szpanuje importem zagranicznego węgla

Opublikowano: 23.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publikacje WM, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1208

„Dzisiaj mieliśmy odprawę sztabu węglowego w Porcie Gdańskim, gdzie na transport do waszych gmin czeka prawie milion ton węgla, w pozostałych polskich portach na odbiór czeka łącznie ponad 2 mln ton. Nie zostawimy Polaków samych sobie” – pochwalił się premier Mateusz Morawiecki.

Jeszcze kilka lat temu prezydent Andrzej Duda zapewniał, że Polska stoi węglem i wystarczy nam go na 200 lat, a teraz jego kolega-premier chwali się i ekscytuje ściągnięciem drogiego węgla z 17 państw świata.

„Gdy rozpoczęła się wojna na Ukrainie, stanęliśmy przed licznymi, bezprecedensowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest logistyka przywozu certyfikowanego węgla, zamawianego z 17 krajów, która została zbudowana w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia wojny” – napisał premier na „Facebooku”.

Zwróćcie uwagę, że pan premier nie wie, iż wojna na Ukrainie zaczęła się w 2014 roku aneksją Krymu i wojną w Donbasie, a w lutym 2021 roku doszło do jej eskalacji w wyniku rosyjskiej inwazji. Informuje o tym nawet sprzyjająca rządowej propagandzie „Wikipedia”.

„Polskie spółki zakontraktowały już około 90% węgla planowanego do zakontraktowania do grudnia 2022 r. Ponad 1000 gmin zadeklarowało odbiór tego surowca od naszych importerów, cały ciąg logistyczny jest już przygotowany” – dodał Morawiecki.

„Meldunki od importerów potwierdzają, że jakość sprowadzanego węgla jest sprawdzana trzykrotnie – jednak dramatyczna i trudna sytuacja, z jaką się mierzymy, tworzy bardzo dobre podłoże do fake newsów” – twierdzi premier w odpowiedzi na doniesienia medialne, iż węgiel sprowadzany do naszego kraju jest kiepskiej jakości i nie chce się palić.

Jak widać, premier wie lepiej od palaczy węgla, czy się pali, czy nie. Skoro niejako ogłosił, że się pali, bo sprawdzają to eksperci, to znaczy że się pali i nie ma o czym dyskutować. A jeśli jednak komuś się nie pali i powiadomi o tym media, to jest ruskim dezinformatorem i propagandzistą.

Opracowanie: Maurycy Hawranek
Wideo: YouTube.com
Na podstawie: Twitter.com, Facebook.com, Tarnogorski.info, pl.Wikipedia.org
Źródło: WolneMedia.net

16

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.