Morawiecki potwierdził teorie spiskowe i straszył wojną

Opublikowano: 05.10.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3404

W Polsce trwa nowa odsłona afery taśmowej. Jej głównym aktorem stał się doradca PO i premiera Donalda Tuska, a obecny premier PiS, Mateusz Morawiecki. Portal onet.pl postanowił odgrzać kotlet z nagraniami w restauracji Sowa i Przyjaciele. Opublikowano całą taśmę z nagraniem rozmowy Mateusza Morawieckiego ze spotkania z dygnitarzami PO, która była znana od dawna. Teraz jednak zaczęto ją analizować.

Trzygodzinne nagranie zostało rozmaicie zinterpretowane zależnie od strony konfliktu w rodzinie PO-PiS. Zwolennicy PiS twierdzą, że na nagraniu nie ma niczego kompromitującego premiera, może poza wulgaryzmami. Z kolei zwolennicy PO twierdzą, że wręcz przeciwnie i najczęściej rozprawiają o kupowaniu mieszkań na słupa, czego na nagraniu jednak nie było.

Za to były obiecanki wspomożenia polityków pieniędzmi Banku Zachodniego/WBK, czego strona pisowska raczy nie zauważać. Jak traktować bowiem zapowiedź jednorazowej wypłaty kilkudziesięciu tysięcy złotych Aleksandrowi Gradowi, temu od nieistniejącej elektrowni jądrowej, za “jakieś analizy”. Pojawia się też wątek z pracą dla syna posła Czarneckiego.

Wypowiedzi Mateusza Morawieckiego są bardzo ciekawe. Na przykład, według niego, sektor bankowy jest zdominowany przez służby. Mówił to w kontekście rynku rosyjskiego, ale to w oczywisty sposób wskazuje, że środowisko służb musi to robić również w innych krajach, ponieważ to najłatwiejszy sposób pozyskiwania kapitału na nielegalne działania.

Wtedy, kiedy premier Mateusz Morawiecki mówił o kontroli służb nad bankowością, był prezesem banku, więc można sobie tylko dopowiadać, co uważa na temat tego środowiska nasz premier. Można odnieść wrażenie, że nie ma on złudzeń i jego zdaniem wszystkie banki są pod kontrolą służb.

Zabawne są jego opinie o SKOK-ach, które zdaniem pana Morawieckiego są w oczywisty sposób pisowskimi instytucjami finansowymi, które finansują przychylne PiS-owi media, takie jak TV Republika czy portal wPolityce.pl.

Z kolei ten fragment, opisujący kto ma kapitał i co z nim robi, wzbudził wściekłość środowisk żydowskich, które nazwały naszego premiera antysemitą: „Ku*wa siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Siedzą w swoich głębokich, wiesz, fotelach. Mają nakumulowane tego oczywiście kapitału tyle, że możesz ich tam w dupę pocałować” – powiedział Mateusz Morawiecki. Według “Times of Israel”, ta wypowiedź to nie opis rzeczywistości w świecie finansjery, tylko przejaw antysemityzmu. Nie zgodził się z tym jednak słynny Jonny Daniels.

Jeszcze bardziej interesująco brzmią “przepowiednie” premiera Morawieckiego odnośnie losów Europy w kontekście napływu imigrantów z Afryki. Przypomnijmy, że to nagranie miało miejsce w 2014 roku, jeszcze przed wielkim kryzysem migracyjnym. Morawiecki stwierdził, że dysproporcje rozwojowe między narodami są zbyt duże i konieczna jest jakaś redystrybucja, aby uniknąć tego, że Afrykańczycy w końcu wsiądą do pontonów i popłyną przez morze po pieniądze. No i popłynęli…

Trzeba przyznać, że to zaskakująco zbieżne z przyszłymi wydarzeniami. Skąd zatem Mateusz Morawiecki mógł o tym wiedzieć? Czy to dar predykcji przyszłości, wybitna analiza, czy raczej część wiedzy, którą gdzieś od kogoś posiadł?

Potem obecny premier polskiego rządu snuje bardzo niebezpieczne wizje: „To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować (…) oczekiwania ludzi zostały zbyt mocno rozbudzone, a najlepszym lekiem na zmniejszenie tych oczekiwań (…) zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”.

Taka deklaracja ze strony aktualnego premiera może martwić, bo może to oznaczać, że taki reset wszystkiego, w postaci wojny, był rozważany całkiem realnie.

Na szczęście dotychczas nie doszło do realizacji takiego scenariusza, ale biorąc pod uwagę fakt, że obecnie, tamtejszy doradca Donalda Tuska i prezes dużego banku, sprawuje funkcję premiera z nadania PiS, można się spodziewać wszystkiego.

Autorstwo: Admin ZNZ
Na podstawie: Onet.pl
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. emigrant001 05.10.2018 13:12

  POPIS i ciemny lud. Kto wygra?

 2. kuralol 05.10.2018 14:29

  @emigrant001 oby nie żydy bo na łeb spadnie wtedy polakom (tobie nie) biały fosfor zupełnie jak w palestynie – oglądnij sobie efekty w google images które prawdę ci powie: palestine white phosphorus

 3. Cosmo 05.10.2018 17:46

  Wojna to kwestia czasu – mniej lub bardziej odległego. Za długo trwa pokój i ludimziom faktycznie przewraca się w głowach ale głównie przez finansjere tego świata która stymuluje hedonistyczny styl życia “zachodu”. Jeszcze pozostaje kwestia tego gdzie wybuchnie i jak zacznie się rozwijać.

 4. agama 05.10.2018 18:40

  PoPiS to opcje antypolskie, różnią się tylko propagandą. Dla mnie jedyna sensowna opcja to Kukiz’15, bo są niezależni, charytatywni (Paweł Kukiz od lat pomaga potrzebującym z własnych pieniędzy lub organizuje zbiórki i się tym nie chwali) i utrzymują się z własnych pieniędzy, reszta jest za słaba, zbyt kontrowersyjna dla mas albo zbyt podobna do PoPiS-u, żeby coś zmienić

 5. Cami 05.10.2018 19:19

  https://www.youtube.com/watch?v=eFORhIVI-iM

  (Proszę nie klonować identycznych komentarzy w różnych miejscach. Patrz regulamin – Admin)

 6. Niewypadamiteraz 06.10.2018 00:19

  Język i poziom wyrażanych nim myśli jest porażający. Jest mi ciężko zrozumieć jak ktoś taki może piastować stanowisko premiera Polski. Sam cytat pod zdjęciem w artykule jest skandaliczny. Ludzi o takiej mentalności należy wyplenić z polityki permanentnie.

 7. rumcajs 06.10.2018 12:47

  Są tzw “pożyteczni i…i, oraz klasyczni id…i… chyba kolega, nie rozumiejąc, że jest to nagonka na Morawieckiego, poprzez manipulowanie i insynuowanie, jego “słowami”, należy do tej drugiej kategorii.
  W prywatnych rozmowach czasami uzywa sie słow uznawanych za “niecenzuralne, stosuję się rózne alegorie, przenośnie i porównania, xczasami sarkazm i inne słowa… Takie słychać było także u “sowy” w ustach prominentów z po, i koledze nie szkodziło, ba nie oburzał się, i nie nawoływał do usuniecia ze stanowisk…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.