Morawiecki mówi wprost o masowej imigracji

Opublikowano: 23.01.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1377

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów pochwaliła się w mediach społecznościowych faktem przyjęcia już ponad miliona imigrantów, mających zasilać przedsiębiorstwa działające na terenie Polski. Premier Mateusz Morawiecki mówił o tym również w czasie swojej wizyty w Japonii, podając dodatkowo informację o rzekomym powrocie do kraju Polaków pracujących w Europie Zachodniej.

Na koncie twitterowym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiła się grafika nawiązująca do danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z 2017 roku. To właśnie z tych statystyk wynika, że Polska jest krajem przyjmującym u siebie najwięcej tymczasowych imigrantów zarobkowych na całym świecie. Ich liczba była wówczas szacowana na prawie 1,1 miliona osób.

Szef rządu pochwalił się wspomnianymi danymi także odwiedzając Japonię, choć w Polsce partia rządząca i przychylne jej media starają się przemilczeć ten niewygodny temat. Morawiecki powiedział w Tokio, że Polska przyjmuje najwięcej imigrantów spośród wszystkich państw OECD, a ponadto rzekomo do naszego kraju wracają też osoby emigrujące wcześniej na Zachód w poszukiwaniu lepszych warunków życia.

Dane dotyczące liczby imigrantów przebywających w Polsce znacząco się od siebie różnią. Nie zmienia to jednak faktu, że według OECD w Polsce przyjęto w ostatnich latach więcej obcokrajowców niż w Stanach Zjednoczonych czy w Niemczech.

Na podstawie: WP.pl, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
LichoNiespi
Użytkownik
LichoNiespi

Mazowiecki mowi wprost, do jego domu bardzo chetnie przyjalby 8-10 uchodcow azeby jego zona i corki spedzaly ciekawie ich czas.