Morawiecki jest dumny z polskiego przemysłu zbrojeniowego

Opublikowano: 08.06.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1593

Z roboczą wizytą gościł w Hucie Stalowa Wola premier Mateusz Morawiecki, by pochwalić się nowym, wielkim kontraktem zbrojeniowym.

Polska sprzedała otóż walczącej z Rosją Ukrainie nowoczesne haubice. Wartość kontraktu to 2,7 miliarda złotych. Premier polskiego rządu zapewne oczekuje, że polskie haubice zabiją wielu żołnierzy rosyjskich, bo będą one „bardzo ważną bronią na polu walki, najprawdopodobniej na wschodzie Ukrainy”, mówił Morawiecki. Tam teraz toczą się najcięższe walki.

Kontakt na haubice jest jednym z największych w ostatnim trzydziestoleciu, informował szef polskiego rządu. I to dopiero początek sprzedaży polskiego uzbrojenia za granicę.

Kto Polsce zapłaci za eksportowaną broń? Trochę Ukraina ze swojego budżetu, a trochę Unia Europejska. Zarobione pieniądze pójdą nie na żadne tam cele społecznie, ale „Polska dostaje te pieniądze, żeby tutaj wzbogacać nasz potencjał produkcyjny”, cytuje Morawieckiego TVN24.pl.

Na wojnę z Rosją pojedzie około 50 sztuk armatohaubic Krab. Amunicję dostarczą niezawodni Amerykanie. Zasięg ostrzału tej broni to 40 kilometrów.

Udany zarobek na wojnie na Ukrainie skłonił premiera do kilku słów o polskim przemyśle zbrojeniowym. Morawiecki i towarzyszący mu wicepremier Jacek Sasin podkreślali, że potencjał tej gałęzi przemysłu w Polsce jest „bardzo duży”. Nie obyło się bez rytualnych zaklęć o destrukcyjnej robocie rządów PO-PSL, w czasie których produkcja się tylko „zwijała”.

Obiecano, że zwiększą się inwestycje w polski przemysł zbrojeniowy. Pracuje nad tym rząd. Minister obrony narodowej Błaszczak ze swej strony dodał, że doświadczenia wojny na Ukrainie wskazują, że dużą rolę we współczesnym konflikcie odgrywa artyleria i polska myśl techniczna odpowie na te wyzwania.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Rhumek 08.06.2022 13:19

  HSW w czasie niegdysiejszym normalnym 25 000 pracowników, obecnie ……..w okresie bardzo aktywnego rozwoju przez rządy odmienne genetycznie …….ale cóż ja Wam leniuszki będę ,,ruska propagandę,, wciskał……poszukajcie sami, to naprawdę nietrudne 🙂
  Nadmienię jedynie, ze działa 17 spółek (domyślam się , ze potraficie już sobie wyobrazić tych wszystkich ,,prezesów,, i ich przydupasow oraz wybitne rodzinne efekty ekonomiczne.)
  No i równie ważne co ,,kraby,, to wytwórnia maseczek już ruszyła czy się przebranżowi na kamizelki covidoobronne ?

 2. GaPio2 08.06.2022 17:39

  Co tu się dziwić- przecież ten przecudny i niepokalanie poczęty rząd nawet odcięcie nas przez Rosję od ich gazu przedstawił jako nasz/ rządowy sukces, bo “jako pierwsi uniezależniliśmy się od rosyjskiego gazu”, za “nowy (nie)ład” poprzyznawali nagrody. Widziałem już różne cyrki, ale tutaj propaganda i samouwielbienie bije absolutnie wszystko na głowę…

 3. adambiernacki 08.06.2022 19:30

  Judaskie przupupasy pisowskie czyli wróg w granicach niszcza polską zbrojeniówke na zamówienie.

 4. MasaKalambura 08.06.2022 19:39

  Ostatnio podobno Min. Obr. Błaszczak ogłosił chęć zakupu czołgów koreańskich.

  Będziemy jedynym takim państwem, który posiada 5-ciu producentów czołgów. Ruskie, Niemieckie, Amerykańskie, Angielskie i Koreańskie. Brawo my. Ciekawe jak sobie będą radzić mechanicy na froncie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.