Morawiecki broni „kamieni milowych” z KPO

Opublikowano: 19.06.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1427

Unia Europejska uzależniła wypłatę środków z Krajowego Planu Odbudowy od spełnienia kontrowersyjnych „kamieni milowych”. Broni ich obecnie premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził między innymi, że nie chciałby „umierać za reformę wymiaru sprawiedliwości”. Dodatkowo szef rządu mówi o zbliżających się globalnych problemach gospodarczych.

Warunki wynegocjowane przez Morawieckiego wzbudzają kontrowersje wewnątrz samego obozu władzy. Część polityków Prawa i Sprawiedliwości, jak choćby poseł Marek Suski, było wręcz zdziwionych zawartością Krajowego Planu Odbudowy. Przewiduje on bowiem wycofanie się z reformy wymiaru sprawiedliwości czy realizację unijnej agendy klimatycznej.

O sprawę „kamieni milowych” towarzyszących planowi pytany był sam premier, który wziął udział w zjeździe Klubów „Gazety Polskiej”. Jeden z uczestników wydarzenia chciał się więc dowiedzieć, czy warunki otrzymania pieniędzy z UE nie zagrażają polskiej suwerenności.

https://www.youtube.com/watch?v=Bh_pjF8Db_M

Morawiecki stwierdził w odpowiedzi, że chociażby sama reforma wymiaru sprawiedliwości trwa od siedmiu lat, a on tymczasem „nie chce umierać za wymiar sprawiedliwości”. Jego zdaniem jest to nieopłacalne, a same „kamienie milowe” w 99 proc. mają pokrywać się z interesem naszego kraju.

Premier dodał, że „stoimy dzisiaj u progu bardzo poważnej globalnej zawieruchy gospodarczej”, stąd też środki z Krajowego Planu Odbudowy oraz innych źródeł są „jeszcze dużo bardziej potrzebne niż sześć miesięcy temu, niż przed wojną, niż przed 24 lutego, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę”.

Na podstawie: Bankier.pl, Niezalezna.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. andi170 19.06.2022 14:07

    Oszust zawsze będzie oszustem a Morawiecki nie darmo uczył się u Tuska.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.