Mongolia upokorzyła Ukrainę ws. odszkodowań

Opublikowano: 20.05.2015 | Kategorie: Historia, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 482

AKTUALIZACJA: Poniższa informacja jest szyderczym pamfletem Rusłana Ustahanowa (pułkownika milicji na emeryturze), na które nabrały się niektóre duże rosyjskie portale i rozpowszechniły jak prawdziwą informację. W czasach, gdy władze ukraińskie zachowują się irracjonalnie, a rosyjskie media szukają wszelkich możliwych antyukraińskich informacji, które można wykorzystać w celach propagandowych, nietrudno o pomyłkę.

Przywódcy Ukrainy, podobnie jak niekiedy polscy politycy, rozbawiają do łez światową społeczność. Rada Najwyższa przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku, popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego”. Parlamentarzyści z Kijowa skierowali formalny wniosek w tej sprawie do Mongolii, żądając odszkodowań za zniszczenie Kijowa przez Batu – Chana. Odpowiedź strony mongolskiej jest bardzo szydercza i upokarzająca.

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego” i wysłała wniosek w tej sprawie do Churału (parlament Mongolii). Ukraiński parlament, jako organ przedstawicielski władzy, domaga się uwolnienia przez Mongolię wszystkich potomków obywateli Ukrainy zapędzonych w niewolę, odszkodowania za szkody wyrządzone przez zbrojną agresję z uznaniem ludobójstwa na narodzie ukraińskim. Strona ukraińska uznaje Mongolię za agresora.

„W przypadku negatywnej odpowiedzi Mongolii na żądania Rady Najwyższej, Ukraina wzywa społeczność międzynarodową do nałożenia sankcji przeciwko Mongolii, jako państwa agresora” – przeczytać można w podsumowaniu dokumentu.

Przedstawiciele mongolskich władz zachowali się rozważnie i przyjęli w odpowiedz własną uchwałę. Przewodniczący Churału nazwał rezolucję Rady Ukraińskiej „śmieszną” i uznał ją za „zagrywkę propagandową Ukrainy w sprawie Mongolii”.

W odpowiedz napisano: „Świat nie zna i nigdy nie słyszał o żadnej ukraińskiej nacji, zwłaszcza w dobie spadkobierców Wielkiego Temudżyna. Miliony Ukraińców, którzy zginęli w trzynastym wieku to owoc chorej fantazji ukraińskich deputowanych”.

W rozmowie z ukraińską stacją Kanał 5 przewodniczący mongolskiego Churału wyraził szczerze szyderczy komentarz.

„Mongolia jest gotowa do naprawienia szkód przy zdobywaniu Kijowa przez Batu-chana, ale tylko ofiarom i ich rodzinom. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie pełnej listy ofiar”.

Na razie nie ma oficjalnej reakcji Kijowa na to oświadczenie.

Autorstwo: tallinn
Na podstawie: vg-news.ru
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maximov
Użytkownik
Maximov

To jakiś żart?
Jeśli nie to niech już Rosjanie zajmą Ukrainę.
Oszczędzą zwykłym ludziom kompromitacji serwowanych przez swych “wybranych przedstawicieli”.

rumcajs
Użytkownik
rumcajs

To jest preludium ich żądań do wszystkich , nam każa zapłacic za uszkodzone siekiery i piły na wołyniu, i oddac plłowę terytorium, bo…. mieszkaja tak ukraińcy. Po tym jasnym jest dla mnie, że wpisy proukraińskie, moga wpisywac tylko umraińcy…

XXIRapax
Użytkownik
XXIRapax

To powinni oskarżyć jeszcze Rosjan, o to że wspomagali wtedy złotą ordę jako jej lennicy hehe

paullenburg
Użytkownik
paullenburg

Absurdalne…
Cokolwiek nie powiem bedzie za malo…..

bro
Użytkownik
bro

Dobre !

rihan
Użytkownik
rihan

Doprawdy epickie.

Rada Puchaczy
Użytkownik
Rada Puchaczy

Kolejna prowokacja. Masz prosty człowieczku coś na tapetę i nie myśl za dużo :D

reotak1
Użytkownik
reotak1

nie jest to aż takie dziwne biorąc pod uwagę roszczenia Żydów do Palestyny, na podstawie “aktu własności” sprzed 2 tys lat…

Oj , biedna Mongolia, jeśli Chiny upomną się o to samo…;)

reotak1
Użytkownik
reotak1

Szkoda, że rząd Polski nie wpadł na żądanie odszkodowań za potop szwedzki, ileż oni wtedy wywieźli, ile Polaków ucierpiało. A sąsiad tak blisko i w sumie bogaty:D

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

Jest to jednak “fejk”. Obecne władze ukraińskie rzeczywiście zachowują się często mało racjonalnie, ale nie aż tak.
Otóż informacja news-front.info jest w istocie “copypastem” doniesienia pewnego niszowego portalu (odnośnik “wszyty” w nazwisko autora): http://ruskline.ru/special_opinion/2015/05/mongoliya_vyplatit_ukraine_kompensaciyu_za_razrushennyj_kiev/ , które to doniesienie może być odebrane jako rodzaj pamfletu politycznego raczej niż dezinformacji. Co ciekawe w odróżnieniu od części rosyjskich mediów, które tę informację potraktowały poważnie, popularny kanał tv “Zwiezda” przedstawił ją opatrując komentarzem:
“…wiadomość ta napisana w stylu tekstu informacyjnego okazała się żartem rozpowszechnionym przez agencję INFOX. Tekst wiadomości kończy się słowami, że doniesienie to jest jedynie wymysłem redakcji, co zresztą nie przeszkodziło niektórym mediom przepisać go podając za realne.” (http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201505182117-khc6.htm)
Czyli nie tylko “Zmiany na Ziemi” dały się wyprowadzić w pole…

reotak1
Użytkownik
reotak1

ups…

Aaron Schwarzkopf
Użytkownik

admin,
ależ proszę bardzo:)