MON zamówi więcej śmigłowców w kraju

Opublikowano: 08.02.2016 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 335

Według dziennika „Rzeczpospolita”, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz miał poinformować swojego francuskiego odpowiednika, że Polska zakupi od Francji jedynie kilka śmigłowców, natomiast pozostałe mają zostać wyprodukowane przez polskie zakłady.

Szef polskiego resortu obrony przebywał z wizytą we Francji we wtorek. Tematem rozmów miały być przede wszystkim zakupy sprzętu przez Polskę, czyli w tym wypadku o śmigłowce Caracal, a także wzmocnienie potencjału NATO na wschodzie i południu Europy.

Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że Macierewicz chce wycofać się z planów zakupu 50 francuskich śmigłowców, co po ubiegłorocznej procedurze przetargowej zamierzał zrobić ówczesny minister obrony Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej. Polska miałaby zakupić jedynie kilka francuskich śmigłowców, natomiast pozostałe potrzebne maszyny resort obrony chce zamówić u polskich producentów.

Na podstawie: Forsal.pl, Rp.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Warto posłuchać co Bartosiak ma do powiedzenia na temat uzbrojenia polskiej armii i dziwnych obyczajów panujących w monie …

https://www.youtube.com/watch?v=itdsxSwuhvk

agama
Użytkownik

po co Polsce te francuskie czy jakiekolwiek zagraniczne złomy, skoro sama lepsze wyprodukuje

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Tak powinno być również np. z bronią palną! Dlaczego np. polska policja jest wyposażona w broń krótką głównie produkcji niemieckiej, skoro w Polsce można produkować 2 razy tańszą i znakomitą broń???
Jeżeli chodzi o śmigłowce, to te polskie mogą te francuskie “czapką nakryć”!!!

Wadera
Użytkownik
Wadera

@Lt_Ado “Poza tym francuzi wygrali w przetargu – niby jakim prawem mamy anulowac im kontrakt ? Legalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami został wybrany śmigłowiec najlepiej nadający się dla naszej armii. Koniec kropka. ”
To tak jak Pawlak nam legalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami kupił gaz. To nic, że najdrożej w Europie. A no i Pendolino za kupę kasy, zamiast Pesa. Fajnie im się wydaje nasze pieniądze, które w dodatku uciekają z Polski :)

geryk
Użytkownik
geryk

@Lt_Ado; polski pistolet maszynowy pm-63 Rak to też żywa legenda, tak jak i jego następca pm-84 Glauberyt. Lecz niestety jeśli nie rozwija się swojej technologii, odgórnymi rozkazami likwiduje sie fundusze na rozwój polskich konstrukcji to ta technologia zanika bądź staje się przestarzała.

BrutulloF1
Użytkownik
BrutulloF1

Polska niczego porządnego nie wyprodukuje, ponieważ konsekwentnie od 25 lat redukowaliśmy swoje możliwości produkcyjne i technologiczne na rzecz przyjaciół, którzy chcieliby nam wepchnąć swój złom. Przoduje tu oczywiście USA. Świdnik i Mielec są sprzedane. My nawet potrzebujemy licencji Samsunga na podwozie do Krabów, bo nasze ze Stalowej Woli podczas użytkowania zalicza mikropęknięcia. A to w sumie żaden skomplikowany element. Widać więc, że leżymy. Jedyne co możemy robić to bardzo przemyślane zakupy na Zachodzie i w Skandynawii oparte o wskazówki Bartosiaka.