Moment grozy w czeskiej elektrowni atomowej

Opublikowano: 27.06.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 42

Jeden z bloków elektrowni atomowej Dukovany na południowym wschodzie Czech został w nocy z poniedziałku na wtorek wyłączony w trybie awaryjnym.

W elektrowni przez ostatnie 40 dni trwał planowy przegląd. W niedzielę elektrownia została ponownie uruchomiona, jednak jeden z generatorów parowych wykazywał problemy podczas prób, poprzedzających pracę bloku na pełnej mocy. Z tego powodu blok został wyłączony.

„Drugi blok energetyczny po planowym wyłączeniu na 40 dni, został uruchomiony w niedzielę. Jednak standardowe próby poprzedzające pracę bloku na pełnej mocy, pokazały problemy z jednym z generatorów parowych. Obecne wyłączenie potrwa kilka-kilkanaście dni” – powiedział agencji Nowosti Jiżij Bezdek przedstawiciel elektrowni w Dukovanach.

Czechy posiadają dwie elektrownie jądrowe – Dukovany i Temelin. Obie elketrownie zostały zbudowane na bazie rosyjskich projektów. Elektrownia Dukovany została uruchomiona w latach 1985-1987, Temelin – w 2002 roku. Każda z elektrowni pokrywa 20% zapotrzebowania Czech na prąd. Pracują na paliwie od rosyjskiej korporacji państwowej „Rosatom”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o