Mój bój o procenty. Banksterzy mogą spać spokojnie

Opublikowano: 19.03.2023 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 2323

I wnet nowe przysłowie klient banku sobie kupi, że jak przed szkodą tak po szkodzie głupi!

Niedawno zawiadomiłem Prokuraturę Rejonową w Bielsku-Białej, że czuję się oszukiwany przez banksterów, gdyż oficjalna stopa NBP wynosi 6,75%, a moje (i wszystkich innych posiadaczy ROR) konto rozliczeniowo-oszczędnościowe banksterzy wycenili na 0,01%. Zatem bank okrada mnie corocznie o co najmniej 6,74%.

Prokuratura w Bielsku-Białej tak bardzo przejęła się sprawą, że mój wniosek o zbadanie, czy nie dochodzi tutaj do naruszenia prawa, wysłała do Warszawy.

Dla zaspokojenia ciekawości czytelników poinformuję, że żaden ze wskazanych przeze mnie Prezesów banków nie został przesłuchany, ale Prokuratura Rejonowa w Bielsku-Białej poleciła za to naszej wspaniałej Policji przesłuchanie obywatela Rajmunda Pollaka.

Zostałem bardzo uprzejmie potraktowany przez oficera dyżurnego, oraz wydział do ścigania przestępstw gospodarczych, bo nikt mnie nie aresztował, ani nawet nie zostałem zatrzymany na 48 godzin, ale tylko sprawdzono, czy to, co zeznałem na Policji jest zgodne z moim powiadomieniem na nieuczciwość banksterów jakie złożyłem w Prokuraturze.

Oczywiście moje zeznania na policji powędrowały aż do Prokuratury w Warszawie i po pewnym wcale niezbyt długim czasie otrzymałem elaborat Prokuratora ze stolicy Polski, którego tutaj nie będę cytował, gdyż nie chcę wydłużać artykułu ponad miarę. Powiem tylko, że Prokuratura w Warszawie uznała, że nie będzie ścigać banksterów, bo nie ma w kodeksie karnym paragrafu, który zabraniałby bankom zaniżać oprocentowanie kont oszczednościowo-rozliczeniowych.

Dostałem też oficjalne stanowisko Prezesa banku, który mnie orżnął na 6,74%. Zacytuję: „Szanowny wieloletni, zasłużony i stały kliencie. Fakt, że pańskie ROR jest oprocentowane w wysokości 0,01%, wynika z tej prostej przyczyny, że jest to konto oszczędnościowo-rozliczeniowe, a nie konto oszczędnościowe!”.

Napisałem do Prokuratury, że nazwa konta nie powinna mieć żadnego znaczenia przy określaniu oprocentowania oszczędności i warszawska Prokuratura przyznała mi rację, a nawet ta moja racja jest zapisania w uzasadnieniu odmowy wszczęcia postępowania przez tę samą Prokuraturę.

A zatem reasumując, to wprawdzie ja mam rację, ale banksterzy mogą spać spokojnie, bo żaden Prokurator ani w Bielsku-Białej ani w Warszawie nie ośmieli się wszczynać postępowania przeciw jakiemukolwiek prezesowi licznych banków!

Zaszła jednak zaraz potem sytuacja niezwykle ciekawa, bo mój doradca klienta, która to miła Pani jest niezwykle kompetentna, poinformowała mnie, że od 1 stycznia 2023 roku bank z własnej i nieprzymuszonej woli wprowadził dla dobra klientów konta 6% i w dodatku od powierzonych środków bank będzie zasilał co miesiąc moje konto ROR należnym mi oprocentowaniem. Pani doradca, gdy tylko przeniosłem większość moich (niewielkich) oszczędności na konto oprocentowane w wysokości 6%, to zapytała: czy mam teraz zaufanie do banku? Odpowiedziałem, że do banku mam zaufanie na poziomie 0,01%, natomiast do Pani doradcy klienta mam dużo wyższe zaufanie, bo na poziomie 6%.

Na zakończenie zapewniam, że jestem przekonany, że wzrost oprocentowania nie był w żaden sposób związany z moją skargą, ale tak po prostu… czasem zdarzają się zaskakujące zbiegi okoliczności. Przecież w USA mimo bankructwa jednego z banków, amerykańska prokuratura nie aresztowała żadnego z jego prezesów, a że giełdy lecą w dół, to niech sobie spadają.

Autorstwo: Rajmund Pollak
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Rhumek 19.03.2023 19:39

  Moje gratulacje.

 2. Fenix 20.03.2023 07:31

  Brawo !!! Podziwiam ciebie za walkę o swoje z systemem, i tobie należne. Gratuluję.

 3. Collega 20.03.2023 16:27

  Te 6% to dają tylko dla nowych środków. Reszta gnije

 4. Kaczor3333 20.03.2023 17:36

  A mi pani z banku BGŻ Optima odpowiedziała, że moje oprocentowane konto oszczędnościowe w wysokości 0,1%, podyktowane jest polityką finansową państwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.