Modyfikacje DNA uodpornią ludzi na promieniowanie?

Opublikowano: 04.04.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1721

Raporty z Chin nadal potwierdzają, że tamtejsi naukowcy pracują nad modyfikowaniem genetycznym ludzi w celu stworzenia superżołnierzy. Co mogłoby pójść nie tak?

Gazeta „South China Morning Post” z Hongkongu opublikowała niedawno artykuł pt. „Chiński zespół stojący za ekstremalnym eksperymentem genetycznym twierdzi, że może doprowadzić do stworzenia super żołnierzy odpornych na opad nuklearny”, o pracującym w Pekinie zespole naukowców powiązanych z chińską armią.

Projekt został po raz pierwszy przedstawiony w chińskojęzycznym czasopiśmie „Military Medical Sciences” i cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów oraz społeczności naukowej, ale budzi również poważne wątpliwości etyczne, mimo że jest broniony przez jego nadzorców jako „całkowicie legalny”.

Naukowcy wojskowi twierdzą, że z powodzeniem „wstawili gen z mikroskopijnego niesporczaka do ludzkich embrionalnych komórek macierzystych i znacznie zwiększyli odporność tych komórek na promieniowanie”.

Zespół przyznał też, że istnieją wielkie „niewiadome”: „Dodanie obcego genu niesporczaka do ludzkich komórek embrionalnych może prowadzić do szkodliwych mutacji, i może nawet zabić komórki z powodu genetycznej luki między tymi dwoma gatunkami”. Białka osłonowe są „wyjątkowe dla niesporczaków. Odpowiedź immunologiczna po ekspresji międzygatunkowej jest nieznana i może prowadzić do pewnych problemów związanych z bezpieczeństwem” – napisali.

Wyobrażają sobie możliwe przyszłe zastosowanie ich techniki manipulacji genetycznej, skoncentrowanej na eksperymentach z niesporczakiem, w przypadkach związanych z leczeniem ostrej choroby popromiennej u osób udzielających pierwszej pomocy, personelu wojskowego lub kogokolwiek w pobliżu strefy opadu jądrowego. Przewidują także erę przyszłego „superżołnierza” i genetycznie zmodyfikowanych ludzi zdolnych do przetrwania nuklearnej apokalipsy.

Na podstawie: SCMP.com
Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. sga 04.04.2023 17:49

  raczej niemozliwe.

 2. adambiernacki 04.04.2023 19:39

  Wszystko jest możliwe!

  Nowy porządek świata, rewolucja przemysłowa, rząd światowy i inne tam kunie apokalipsy bujają po świecie bez przeszkód. Powinna obecnie trwać wojna na całym globie a nie selektywna eksterminacja odważnych i prawych. Wszystko powinno płonąć a fala prawdziwych ludzi powinna iść przez świat polując bez końca na bogaczyków z koncernów na budowniczych, naukowców, trepów, konowałów i wszystkich co im się sprzedali. Przy okazji rozprawić się z uzurpatorami sekciarskimi i czerwonymi totalitarystami. Wszystkich co do jednego każdego potomka zwierzątko domowe nawet jak mieli a nawet tych co szczerze się do nich uśmiechali.

 3. replikant3d 04.04.2023 19:46

  adambiernacki piękna wizja….tyle że niemożliwa do spełnienia. Zawsze, ale to ZAWSZE znajdzie się zdrajca za ,,srebrniki,, co zrobi ,,krecią,, robotę. A elity są w tym mistrzami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.